Benzine Geçince Tekleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan milic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

milic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.2008 model corsa 1.2 essentia aracıma lpg taktırdım.araç lpgde normal çalışmasına rağmen araç ilk çalışmada gaza basılmazsa sönüyor.lpgde rölanti sabitken benzinde 500-1000 arası gidip geliyor.lpgden benzine geçişte araç yürüyosa sorun yok ama duruyosa gaza basmazsan sönüyor.sorun neden kaynaklı olabiilir

Arkadasın demek ıstedıgnı anlamış gıbıyım daha oncekı aracımda da aynı sorun vardı benzındeyken rolantı düşüklerde seyrediyordu gaza gecınce normale donuyordu bunun kaynaklandığı sorun hava karışımının dengesız olmasıdır. hava fıltresının nktasında boğazın yarısını bant ıle sarıp hava sevıyesını %50 azaltıyorlardı doğal olarak benzınde yeterı kadar hava almadığı ıcın tekleme veya yakamama gıbı sorun yasıyor sorunun kaynaklanması bu sekılde olabılır.

Arkadasın demek ıstedıgnı anlamış gıbıyım daha oncekı aracımda da aynı sorun vardı benzındeyken rolantı düşüklerde seyrediyordu gaza gecınce normale donuyordu bunun kaynaklandığı sorun hava karışımının dengesız olmasıdır. hava fıltresının nktasında boğazın yarısını bant ıle sarıp hava sevıyesını %50 azaltıyorlardı doğal olarak benzınde yeterı kadar hava almadığı ıcın tekleme veya yakamama gıbı sorun yasıyor sorunun kaynaklanması bu sekılde olabılır.
Hava filtresine dokunmamışlar.taktirdigim ustada bakti.bilgisayara bağladı sorun gözükmuyor dedi.bide araba tup taktirdiktan sonra daha sesli calismaya basladi.normalmi acaba

Sesli çalışması normal değil. Bana göre örnek benim aracım benzin de daha çok ses olurken LPG de daha az ses çıkıyor.

Geri