Bertone 2.0 Turbo ecotech hakkında

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Uzun süre sonra tekrar aranızdayım.İşlerimin yoğunluğu bir kaç rahatsız edici mesele derken bugünlerde yine rahatım.

Ben sizinle bilgilerinizi paylaşmak istiyorum.MErak edip kullandığım bir araç var, bertone turbo 2.0 hemde altın sarısı olanlardan :) Benim merak ettiğim şu: Bu araba hakkında tanıtım makalesini buldum internetten, bertone 2.0 turbo ların 0-100 hızlanması 7.2 saniye son hızı da 240 km olarak verilmiş.

Bu aracın sahibi olacak kadar şanslı arkadaşlar varmı aramızda çok merak ediyorum.Varsa bu veriler gerçek mi bu konuda benimle bilgilerini paylaşabilirler mi?MErak edenler için makalenin linkini vereceğim Umarım forum yöneticileri kızmazlar :)

Link: http://www.arabadergisi.com/mp/opel/astra-coupe.htm

ben düşünüyorum ciddi manada fakat denk getirebilirmiyim bilmiyorum istediğim gibi. bitane buldum ama rengi siyah malesef.

7-8 sn arasında hızlandırmak mümkün, buna aracın kondisyonu ve pilotaj etki ediyor tabii ki. son sürat olarak km kadranını sonuna kadar rahatlıkla çevirebilen bir araç.
ortalama 13 lt civarı yakıt tüketimi var, k04 turbosunu remap ile 192hp den 230hp ye kadar üfletmek mümkün.Alt yapı olarak çok kaliteli ve başarılı bir otomobil olduğunu düşünüyorum.Uygun modifiye parçaları ile 280hp 400nm tork rahatlıkla elde edilebilmekte ve şehir içi kullanımında da rahatlıkla kullanılabilmekte( remap, turbo, cooler, egzoz ).

Desenize ufak bir oynama ile GT ve GTİ lara toz toplatır bu araç :) Hatta teknik verilere bakılırsa isminin sonunda R olan araçları bile kalkışta korkutacak bir yapıya sahip demek ki.Ama 0-100 gerçekten 7.2 ise bu sınıf bir araç için gerçekten mükemmel.

Birde şu var.Bu teknik verilere göre tabiki yanına yanaşamaz fakat, bir de opelin astra GSİ ve astra nın normal kupasını kullanıp 2.0 turbo olanlar var.Bunların teknik olarak hızlanma verileri hakkında ne düşünürsünüz?Yani 94 model bir gsi gerçekten de fabrika verilerinde ki gibi 0-100 km de 8 sn hızlanma verebilir mi?

Son düzenleme:
Tabiki ara hızlanma önemli.Ama kısa mesafelerde 0-100 daha etkili bir görüntü veriyor.Sonuçta dur kalk ın yoğun olduğu yerlerde yaşadığımız için ben daha çok hzlanma verileri ile ilgileniyorum.Fakat sanmıyorum 8 sn lik bir hızlanmayı sağlayan tork un yada 7.2 lik hızlanmayı sağlayan bir gücün ara hızlanmalarda da vasat kalacağını düşünmüyorum.Sonuçta az çok bildiğim kadarıyla vites dişli oranları önemli ara hızlanmalarda yani 100-200 de.

2.0 turbolar hakkında tüketim hariç daha hiç kötü bir yorum duymadım.

eğer adrenalin için 2. araçın olacaksa süper terçih ama sürekli düşünüyorsa bu devirde 2.0 turbo benzinli araç pek akıl karı değil.

denilenler doğru ise tatlı gazlama ile ortalama tüketim 20 litre tam performans kullanırkense sonuçlar çok acı verici.

Az önce bertone 2.0 turbo nun test makalesini okudum bir sitede.20 litre biraz abartmışlar veyahut oynanmış motor olabilir.Sıkıştırıldığında 13-14 litre arası demiş test sürücüleri yakıt olarak.Ortalamada ise 9-10 litre demişler.Dediğiniiz gibi, benzin fiyatları tavan yapmışken benzinli araç kullanmak zor.Fakat megane coupe gibi travesti araçlarının 2.0 motorlarını bile daha kalkışta 5-6 boy geride bırakacağı kesin :D

Neden megane coupe dedim?Bugün bir yerde ışıklarda dururken altımdaki arbaa büyük diye salağın teki 5.20 bmw dizel i biraz küçümsedi arkamda güzelce bi mazot kokusu kokladı ondan dedim :) Bu olay sonrası bı sınıf araçları araştırır oldum :)

Geri