bertone cam kaldırmada sorun..!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Sami csn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sami csn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese mrb öncelikle.ilk kez bir opel sahibi olarak bnde aranıza katılmış bulunuyorum:)üstesinden gelemediğin bir sorun yaşıyorum çok can sıkıcı olmaya başladı!!.2002 model bertone kullanıorum.kapıları kapattığımda camın otomatik olarak bikaç cm kendiğinden yukarı kalkması gerekiyorken cam bir karış kadr aşağı iniyor yada cam açıkken kaldırma tuşuna bastığım halde,indirmeye başıomuşum gibi cam aşağı iniyo.3. sanayide bikaç yere gösterdim,kimisi cam fitilinden dedi,kimiside cam motorunun değişmesi gerektiğini orda bi engel gibi bişey algıladığını o yüzden camı kaldırmadığını söyledi.açıkcası ne yapcağımı şaşırdım boşu boşuna yanlış bişey içinde para harcamak istemiorum.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirimm...yorumlarınızı bekliorum arkadaşlar

arap sabunu yada sıvı detejanı dikkatlice fitillerin içine sür. kapının içinde kalan fitillere de sür sonuç alamassan diğer seçeneklere bak.bende de aynı prb vardı dererjanla hallettim şu an sorunsuz calışıyor...

bendede olmustu fitillerden veya kapını içinde kızaklar var onlar eskidiyse onlardanda oluyor bendede cok yapardı :)

kızakları kontrol ettirdim hatta komple söktürdüm temizlettim ama ordan değilmiş.son olarak fitillere sıvı deterjan sürmek kaldı umarım işe yarar:)

deterjanla falan olcak iş değil,fitillere bi sürteme yapıyomu onu kontrol ettir,sürtme yapmıyorsa,git cam moturunu kontrol etsinler,gene bi sonuç alamassan cam moturunla ,fitileri birlikte değiştir

yorumlarınız için çok teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar cam sorunumu sonunda halledebildim..!!! ne yaptıysam işe yaramadı ve son olarak bi servise daha gösterdim cam motorunun değişmesi gerektiğini sölediler oda işçilikle beraber 700 civarı tutuyordu..ve açıkcası daha doru düzgün bakmadan hemen değişcek demeleri manidar geldi!! bunu söleyende izmirin sözde en iyi servisinin ustası....bu durum içime sinmedi tabi ve tesadüfen bi arkadaşım 3. sanayinin girişinde biyeri önerdi çaresizlikten hemen gittim,aracıma bakan usta cam motorunun beynindeki bi sorundan dolayı böle yaptığını, komple motorun değilşmesi gerekmediğini ve sadece o parçanın tamiri yada çıkmasının sorunu halledeceğini söledi.sonuç olarak 50 liraya tamirini yaptı hiç sorunsuz çalışıyor şimdi..sölencek fazla bişeyde yook aslında servislerin ne kadar kan emici olduğunun çok bariz bi örneği!!!ben bukadr uğraşmış olmasaydım paşa paşa 50 liralık şey için 700 lira bayılcaktım.. umarım bu anlattıklarım benmle aynı sorunu yaşayan yada yaşayacak olan arkadaşlarımın işine yararr..saygılarr

Merhaba arkadaşlar cam sorunumu sonunda halledebildim..!!! ne yaptıysam işe yaramadı ve son olarak bi servise daha gösterdim cam motorunun değişmesi gerektiğini sölediler oda işçilikle beraber 700 civarı tutuyordu..ve açıkcası daha doru düzgün bakmadan hemen değişcek demeleri manidar geldi!! bunu söleyende izmirin sözde en iyi servisinin ustası....bu durum içime sinmedi tabi ve tesadüfen bi arkadaşım 3. sanayinin girişinde biyeri önerdi çaresizlikten hemen gittim,aracıma bakan usta cam motorunun beynindeki bi sorundan dolayı böle yaptığını, komple motorun değilşmesi gerekmediğini ve sadece o parçanın tamiri yada çıkmasının sorunu halledeceğini söledi.sonuç olarak 50 liraya tamirini yaptı hiç sorunsuz çalışıyor şimdi..sölencek fazla bişeyde yook aslında servislerin ne kadar kan emici olduğunun çok bariz bi örneği!!!ben bukadr uğraşmış olmasaydım paşa paşa 50 liralık şey için 700 lira bayılcaktım.. umarım bu anlattıklarım benmle aynı sorunu yaşayan yada yaşayacak olan arkadaşlarımın işine yararr..saygılarr

Sanayi forever :)

Geçmiş olsun. Bence de sorunu tam olarak araştırmadan yüksek meblalar ödenmemeli. Yetkililerin çoğu hiç bakmadan değişelim diyolar ne yazıkki ..