biber gazı.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kobay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biber Gazı Hakkında Genel Bilgiler

Biber Gazı saldırganın gözüne/yüzüne doğru sıkılır. Saldırganın gözlerinin geçici olarak kapanmasına ve görmemesini sağlar.
Yaklaşık 45 60 dakika süresince saldırgan etkisiz hale gelir. Bu sürenin sonunda kalıcı bir zarar vermez.

Biber gazı 10 oranında Oleo Capsicum Biberinden imal edilmiştir.
Bu madde evde gıda olarak kullandığımız kırmızı biberdir.
Biber gazı tüp içerisinde senelerce etkisini yitirmez. Herhangi bir son kullanma tarihi yoktur.
Biber gazını rüzgara karşı sıkmayınız. Kapalı yerlerde kullanmanız durumunda gaz kısa sürede oda içerisinde
yayılarak oda içerisinde herkesi etkileyebilir.
5 metreye kadar etkili.
8,5cm. boyu sayesinde çanta ve cepte kolay taşıma.
Göz yaşartıcı spreyler tehlikeli durumlarda karşınızdaki kişiyle temasınızı gerektirmediğinden giderek en çok tercih edilen savun ma aracıdır.

Kullanım sırasında saldırgandan 1 metre mesafeye ihtiyaç vardır. Sprey 5 metreye kadar etkili olacaktır. Spreyin içindeki madde,
temas ettiği yüzeyde müthiş bir yanma hissi uyandırır. Spreye maruz kalan kişi en az 15 dakika süreyle etkisiz kalacaktır.
DİKKAT!
Kapalı alanda deneme amaçlı kullanmayınız.
Spreyi yüksek ısıya maruz bırakmayınız
Bu ürünü taşımanız hiç bir yönden yasal bir sorun teşkil etmemektedir.

Öldürücü olmayan kimyasal silahlar sınıfına girer. Kullanımı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı, 4.bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifade yer almaktadır: "Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir. Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir."
asına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı, 4.bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifade yer almaktadır: "Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir. Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir."

bunu sıkarken karşıdan rüzgarın size doğru esmediğinden emin olun yoksa adam yerine siz saf dışı kalırsınız:D

Her zaman yanımdan ayırmam yıllardır bir biber gazım var bir de haydarım :D birini kullanır isem o duruma gelir isem Haydar'ı devreye sokmadan duracağımı sanmam :D Önce güzelce bir biber gazı sonra haydan ile gerekli düzeltmeleri yaparım...

Her zaman yanımdan ayırmam yıllardır bir biber gazım var bir de haydarım :D birini kullanır isem o duruma gelir isem Haydar'ı devreye sokmadan duracağımı sanmam :D Önce güzelce bir biber gazı sonra haydan ile gerekli düzeltmeleri yaparım...

içinde bir cani varmış abi :)
böyle şeylere hiç gerek yok.benim arabamda bileğimin gücü+el freninin yanında ince uzun bir bıçak+bagajda nacak+çeşitli boy ve ebatlarda tornavidalar+maket bıçağı ve yangın söndürücü tüpten başka bişeyim yok.Çok insancılımdır :D

böyle şeylere hiç gerek yok.benim arabamda bileğimin gücü+el freninin yanında ince uzun bir bıçak+bagajda nacak+çeşitli boy ve ebatlarda tornavidalar+maket bıçağı ve yangın söndürücü tüpten başka bişeyim yok.Çok insancılımdır :D

Aboooooooooo kendimi şimdi melek gibi görmeye başladım :rakir::rakir::rakir::rakir:

ben hiç sayma işine girişmeyeyim o zaman tsk envanteri gibi benim araba:D

Torpido da çelik cop,9.75 simit wesson ve portakal gazı var bende. bi de boksörlük eğitimi var,baktım bilek yetmiyo napalım yani :D :D ama her zaman kavga gürültü şart değil,ana bacı düz gitmezse bu saydıklarımın giç birisi olmaz.

Keleş nerede duruyor :)

Son noktayı koyuyorum arkadaşlar. :D

b-320239-sincap_bazuka_at%C4%B1yor.jpg

Geri