Bilgi ekranından yol bilgisayarına geçiş????

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan phoenix78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Arkadaşlar merhaba, Peugeot 307 modellerinde sadece yol bilgisayarını kontrol eden sinyal kolu değiştirilerek yol bilgisyarının aktif hale getirildiğini anlatan başka forumlar gördüm. Benim 2005 astra classic içinde benzer bir şey olabileceği kanaatindeyim. Yol bilgisayarına ait veriler araçta yol bilgisayarı olmasa bile aracın hafızasında tutuluyormuş zaten adamlar tech 2 cihazını bağladıklarında bu verileri göremezler... Bu konuda bir fikri veya bilgisi olanların yardımını bekliyorum. Birde benim aracın aynısından model yılıda aynı olmak üzere bir arkadaşımda var ikiside comfort modeli onun aracından direksiyon yükseklik ayarı var benimkinde yok ben bunu da anlamıyorum bu opel nasıl araçlar üretiyor???

Son düzenleme:
Neden mümkün olmadığını da söylersen daha aydınlatıcı olur....

çok teknik bir konu.en azından ekranlar farklı bir kere(yazı boyutları falan)

sadece kolu değiştirmekle mümkün olacak bir iş değil bence ekranıda değiştirmek gerekli ki ekranda pahalı bir parça bunun yanında 2004 ten sonrakilerde yol bilgisayarı için ön hazırlığı koyduklarını hiç zannetmiyorum ayrıca bir sürü parça bir ton işçilik ücretine yol açacağını düşünüyorum

çok masraf çıkar. onun yerine yol bilgisayarı olan bi araba alırım.. yani seninki sanırım comfort.. onun yerine Edition veya CD alırdım..

Arkadaşlar bu araçların hepsi serviste bilgisayara bağlanınca büyük ölçüde sorunları göstermiyorlarmı yani bunların hepsinde benzer şeyler bir şekilde hafıza da tutuluyor ee o zaman şunu diyebiliriz yol bilgisayarı olan araçların sadece monitörü var :=))) Neyse arkadaşlar herkesin yazdıkları sanmıyorum oluyormuş ama çok pahalı gibi şeyler. Sonuçta uğraşmak istemyen servis yüksek bir fiyat verip gönderebilir. Açıkcası ben teknik olarak bu işin neden olamadığına dair hala tatmin olamadım neyse ama bilmeyen ve okumayan arkadaşlar şu aşağıda gönderdiğim linki bir okusunlar. Peugeot 307 lerde oluyormuş. Selamlar.............

http://forum.donanimhaber.com/m_16971719/tm.htm

Geri