Bir Fikir Lütfen ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maximm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizinde görüşünüze ihtiyacım var. 2003 vectra C aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum. aracımdan çok memnunum.derdi tasası yok. ama lpg + masraflar : 2000 TL. model olarak eskidiği için değiştirmek istediğimde 2000 Tl ye taktırdığımın lpgnin pek bir avantajı olmayacak. bir tarafım diyorki mesela 24000 + lpg nin masrafı + 5000 civarı = 31-32 binlik 2007 - 2008 model bir araç alayım yada lpg taktırıp 2 - 3 yıl daha kullanayım. sizce hangisi avantajlıdır? siz olsanız ne yapardınız?

usta sana sunu dıyım 2. el arac alıcak ısen tanıdıgından alcaksın ben 1 aydan fazla aradım pıyasada dogru duzgun satıcıda aracta yok olsa bıle tanıdıklarına satıyorlar bence sıfır arac alasıya kadar satma kullan derım o lpg masrafını daha sonra 2 el aldıgın araca masraf ıcın harcama satma aracını bin gıtsın memnunsan ben lpg olayına karşıyım fakat aracınıda bı lpg ıcın satma derım

Durumun müsaitse model yükseltmeni tavsiye ederim.3-4 sene sonra altındaki aracın fiyatı daha da düşmüş olacak.

şimdi vectra c ye geçmeyi düşünen biri olarak aracını satma lpg taktır derim.kullanalar genelde sıkıntılı bir araç olduğundan yakınmıyorlar.sıkıntısıda yok diyorsun. o zman taktır lpg yi güzel güzel gez.
model yükseltmeyi bende zamanında senin gibi düşünüp uygulamıştım.sıkıntısız sorunsuz bir B1 vectram vardı makyajlısı olsun dedik B2 aldık.B2 de lpg yoktu güzel fiyatada müşterisi çıktı model yükseltmeye devam edelim bari dedik. şimdi 2006 astra ya biniyorum ama vectra kadar tat vermiyor diyebilirm.
sende model yükslteyim derken bu hatayı yapma da...
üstüne eklediğin para ile şimdiki aracı aratmayacak bir araç alabiliyorsan sat,yok alamıyorsan lpg :)

satma. 1.6 ecotec motorsa zaten az yakıyor lpg de taktırma. 2 yıl daha kullan derim.

Son düzenleme:
Aracınızdan memnunsanız satmayın.Yeni araç almak düşüncede kolay ama araç bulmak cidden zor.Aracınızdan memnunsanız ve yılda 15000 civarı km yol yapıyorsanız lpg ye geçin.Brc(orjinal ithal) 1600TL idi en son.Korkmadan aracınıza bineceksiniz.Dün 50 liralık benzin attım 10 litre benzin oldu, çok üzüldüm ibre 2 diş oynadı.50 liraya yaklaşık 20 litre lpg alıyorsunuz...

bin lpgyi gez en azından arabanın ne olduğunu bilirsin ikinci el alacağın arabada hersey olabilir

4-5 yas daha genc araba alınacak dıye kumar oynamaya gerek yok bence hem 5 yas saglam bı arabada okadar fark yaratıcak bı zaman aralıgı degıl.. ayrıca karsıdakı 2.elın ne cıkacagını bılemezsınız... vectra c 2003 model aracınızdan memnunsunuz yakıtındanda memnunsanız lpgyede gerek yok derım...

Geri