Bir Kaç Sorunlu Yeni Araç Vectra

kazanova7488

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MRB
Babam iki hafta önce 1996 model vectra 2.0 cd motor benzin lpg aracını aldı. Aracda bazı sorunlar var ve sizlerden akıl öneri alma maksadıyla konu acmak istedim konuyu yanlış bölüme actımsa affola.
Aracda şimdilik tespit edilen üç sıkıntı var.
1- hava kütle ölçer (debimetre) arızası. Babam bir ustaya göstermiş orj parcaya 850tl demiş debimetreler bu modelde bu kadar pahalımı?
2- yol bilgisayarı saat tarih den başka birşey göstermiyormuş. Gösterdiği oto elektirikci 150tl ye tamir ederiz demiş shbn de çıkma yol pc si var çıkma mı alsak tamir mi ettirsek?
3- arac devri kendiliğinden 1900d çıkıyor bu sorunun ne olduguna ustalar tespit koymamış debimetreden olabilir demişler. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir sizce?
Ben aracı hiç görmedim nedir ne degildir bilmiyorum babam bartın da yaşıyor ben ist dayım.
Parcaları ben alacağım ist dan babama göndereceğim lakin nasıl yol izlemeliyim bilmiyorum int bakındığıma göre debimetre çeşitli hangisini alacağım bilmiyorum. Yol pc si 32pi 16pin 12pin li olarak özelliklere ayrılıyormuş yol pc sini neye göre alacağım bilmiyorum. Yanlış parca almamak için şase numarasından parca sorgulata bilceğim yedek parcacı varmı?
İlgilenen ilgilenmeyen forum üyelerine saygılarımı sunarım iyi forumlar!!!

MRB
Babam iki hafta önce 1996 model vectra 2.0 cd motor benzin lpg aracını aldı. Aracda bazı sorunlar var ve sizlerden akıl öneri alma maksadıyla konu acmak istedim konuyu yanlış bölüme actımsa affola.
Aracda şimdilik tespit edilen üç sıkıntı var.
1- hava kütle ölçer (debimetre) arızası. Babam bir ustaya göstermiş orj parcaya 850tl demiş debimetreler bu modelde bu kadar pahalımı?
2- yol bilgisayarı saat tarih den başka birşey göstermiyormuş. Gösterdiği oto elektirikci 150tl ye tamir ederiz demiş shbn de çıkma yol pc si var çıkma mı alsak tamir mi ettirsek?
3- arac devri kendiliğinden 1900d çıkıyor bu sorunun ne olduguna ustalar tespit koymamış debimetreden olabilir demişler. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir sizce?
Ben aracı hiç görmedim nedir ne degildir bilmiyorum babam bartın da yaşıyor ben ist dayım.
Parcaları ben alacağım ist dan babama göndereceğim lakin nasıl yol izlemeliyim bilmiyorum int bakındığıma göre debimetre çeşitli hangisini alacağım bilmiyorum. Yol pc si 32pi 16pin 12pin li olarak özelliklere ayrılıyormuş yol pc sini neye göre alacağım bilmiyorum. Yanlış parca almamak için şase numarasından parca sorgulata bilceğim yedek parcacı varmı?
İlgilenen ilgilenmeyen forum üyelerine saygılarımı sunarım iyi forumlar!!!

bir çok parçacı şasi nodan parça bakıyor fakat bu tarz bazı parçalarda numune görelim derler. yani yol bilgisayarının sökülüp bakılması daha mantıklı olabilir.
debimetre aracın düzenli ve sorunsuz çalışması açısından önemli. 850 lira abartı bir fiyat fakat çokda ucuza bulunamayacağını düşünüyorum. bosch marka alınmasında fayda var. çin malı almayın boşuna...

aracınız hayırlı olsun. debimetre aracın çalışma karakteristiğini etkileyen bir parça. o arızalı iken diğer sorunlar için tespit koymak zor. bosch marka tavsiye edilir. yansanayi debimetre verimli çalışmaz yakın zamada yine başınız ağrır. 850 lira diye bir fiyat yok. muhtemelen öpmeye çalışmış :) internette aratın bulursunuz. kaliteli yan sanayi ürünler bile max 200 lira. tahmini 300-400 lira en fazla ederi o parçanın. araca giren hava karışımını ölçtüğü için yakıtı da etkiler.

yol bilgi ekranı içinse sorun tam olarak ne neden değişmesi yada tamir edilmesi gerekiyor? genelde ölüpiksel olur ve yazılar okunamaz. yada ampülü patlar ekranda yazılar görünmez. önce bunu tam tespit etmek lazım. eğer imkanı var ise bilgi ekranının resmini çekip göndersin. en azından bi fikrimiz olur neymiş ne değilmiş diye.

Geri