Bir türlü çalışmıyor

beyazpence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra H 2005 model lpg li aracım var.
İki hafta önce beyin tamiratı gerçekleşti fakat beyin taktığımdan beri arabada sigortalardan gelen tık sesi harici ses yok araba çalışmyor. Beynin sağlam olduğu denenip gönderildiği söyleniyor.
Öncelikle marş motorondan şüphelenmiştim fakat peş peşe 3 oto elektrikcisine ve 2 motorcuya gösterdim, dinamoların sağlam olduğunu söylediler fakat sorunu bulamadılar. Son çare olarak telefon ile ulaşmış olduğum şehir dışındaki bazı ustalar cim modülünden olabileceğini söylüyor bu konuda bilgisi olan var mı toplam 3 haftadır araba çalışmıyor. Birde usta sigorta tablasından bağlantı yaptı araç marş bastı ama yine çalışmadı.

Son düzenleme:
Merhabalar,
Kasap ustalar. Arıza kaydı nedir aracın? Tesisat, beyin, immo hatası olabilir. yedek anahtar ile de deneyin.

Merhabalar,
Kasap ustalar. Arıza kaydı nedir aracın? Tesisat, beyin, immo hatası olabilir. yedek anahtar ile de deneyin.

Beynin sağlam olduğu söyleniyor yapan kişi ile defalarca konuştum test edip yolladığını söylüyor. immo yu kontrol ettirdim marş motoru ve sarj dinamosuda sağlam sigortalar sağlam, yedek anahtar ile de defalarca denedim ama sonuç değişmedi.

krank devir sensöründen olabilir onu da kontrol ettirin,ben de de benzer problem vardı sensör arızalı çıkmıştı

Bilgisayara bağlandığında sensör hatası vermedi ama yinede ustaya söyleyim birde onu kontrol etsin

usta bugün sensörleride kontrol ettiğini fakat sağlam olduğunu söyledi ve araba hala yatıyor

kardeşim sen nasıl bir memlekette yaşıyorsun. koskoca opeli çalıştıracak bir usta mı yok yani. çok şaşırdım vallahi. çok geçmiş olsun.

kardeşim sen nasıl bir memlekette yaşıyorsun. koskoca opeli çalıştıracak bir usta mı yok yani. çok şaşırdım vallahi. çok geçmiş olsun.

İlk defa böle bi duruma düştüm ve Çankırı da opel kullandığıma o kadar pişman oldum ki.. Opelden anlamayan bu kadar usta varken opel kullanan sayısınında çok olması şaşırtıcı, son çare ankaradan usta gelecek haber bekliyorum elim kolum bağlı :(

TÜM Arıza kodlarını paylaşırsanız çözüm üretebiliriz yoksa üretemeyiz, geçmiş olsun.

Geri