Bmw Hydrogen

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geleceğin yakıtı konusunda bmw rotayı belirlemiş durumda ve şu anda 7 serisi içinde bmw 7 hydrogene adında hidrojenle çalışan arabasını piyasaya çıkarmış durumda..

klibi iyi izlerseniz adamlar egzosun olduğu yere ellerini yere vuruyorlar çünkü arabadan su çıkıyor egzodan çıkan hidrogen havayl atepkimeye girince yani oksijenle suya dönüşüyor %100 yeşil bir araba performansı benzinden yüksek çünkü hidrogen tek başına benzinden de yanıcı bir madde menzilide benzinden fazla...

ingilizcesi olanlar iyi dinlesin ardaki muhabirler bu hidrogenli arabalar günlük hayatımıza tamamen ne zaman girer diyor.. adam afallıyor cevap verirken dünyadaki enerji durumuna göre ortalama 20 yıl sonra diyor ki dikkat ediniz 20 yı lsonra zaten dünyadaki petrol rezervlerinin biticeği söyleniyor..

yani dünyada her şey kurulu düzen..

http://www.youtube.com/watch?v=N675mHss_uQ

Buda jay leno nun esprili testi..

http://www.youtube.com/watch?v=pHbaOX2UAs0&feature=related

o afallayıp 20 yıl cevabı vermesi, hidrojen'in yüksek yanıcı özelliğinden dolayı henüz dolum istasyonu teknolojisinin yeterince gelişmemiş olması olabilir mi?

bir de ilave not, egsozdan hidrojen çıkıp suya dönmez, motorda hidrojenin yanması ile su oluşur yani %100 hidrojenle çalışan motorun egsoz gazı %100 su buharıdır.

o afallayıp 20 yıl cevabı vermesi, hidrojen'in yüksek yanıcı özelliğinden dolayı henüz dolum istasyonu teknolojisinin yeterince gelişmemiş olması olabilir mi?

bir de ilave not, egsozdan hidrojen çıkıp suya dönmez, motorda hidrojenin yanması ile su oluşur yani %100 hidrojenle çalışan motorun egsoz gazı %100 su buharıdır.

Discovery de izlemiştim, adam egsozdan çıkan suyun tadına bakıp fena degil demişti :)

:D yağış oranına bile etki eder tüm motorlar hidrojenle çalışsa :)

yeni değil ki abi, taa ne zamandan beri var, yakıt hücresi benim bitirme tezimdi 2002 de mesela,

videoları göremedim de,
yakıt hücresi mi bu? ben doğrudan hidrojen yakıtlı sandım.
2002 de ben de bi tez yapmıştım yakıt hücresi konusunda (bitirme değil de vize içindi)

hem o hemde arabanında yeterli güvenliğe sahip olması gerekir yoksa kazada bomba gidi patlar filmlerdeki arabalar gibi mesela

araç doğrudan hidrogen yakıtlı zaten dış çekimlerde bmw nin üstünde hydrogen car yazıyor... bu olay eskiden beri var ama artık seri üretime geçdi yani satılıyor ve 20 yıl içinde tüm binenklerde artık hidrogen seçeneğini görücez tabi o kadar yaşarsak :D yoksa bmw nin bu projesi bende biliyorum 90 lıların ortasında açıklamışdı o zamanlar bize hayal gibi gelmişdi tabi..

internette normal benzinli aracını hidrogenle çalıştıran insanlarda var..

Geri