Boya ile ilgili bir sorun!

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yakın bir arkadaşımın Opel corsa aracı var (Metalik gri). Otoparkta çamurluğuna vurup kaçmışlar. Arkadaşım arabayı boyattı. Arabanın son halini gördüm aracın o kısmındaki renk tonunda bir miktar açıklık var. Ustası bu normal yeni boyanan yer ilk başta daha canlı durur zamanlar diğer yerlerin rengini alacak demiş. Bende arkadaşıma geçmiş olsun usta seni sıvazlayıp göndermiş dedim. Çünkü bu durum bana pek normal gelmedi. Onunla da iddiaya girdik ayrıca merak ediyorum bilgili arkadaşlar veya daha önce başına böyle bişey gelenler varmı bu konuda aydınlatırlarsa memnun olurum.

bence olmaması lazım serviste boyanın numarasına göre boyuyorlar ve yinede renk farkı varsa pasta cila yapıp aşşağı yukarı benzetiyorlar bence de geçmiş olsun arkadaşına:)

Gökhanın dediği gibi tonlar tutmamıstır..Aynı sey bi önceki arabamızda bizimde başımıza gelmişti ustanın beceriksizliği denebilir kısaca..Tebrikler bahsi kazanmısın:)

arkadaşım bilmiyorum corsada yazıyomu astrada sag kapıda renk kodları vardı yanlış hatırlamıyosam

Yeni boya parlar.. Tonun tutmaması gibi bir durum olamaz, boyalar numaraya göre çıkartılıyor..

Siz arabaya ince pasta cila yaptırırsanız yeni boyanan yer sırıtmaz..

Kötü yapılan bir işin bahanesi bence.

benim eski araçlarımın birinde boyalı yerleri başka servis bile anlayamadı (göz ve el ile). İyi bir servisten cıkan arabada boya farkı ancak cihazla kalınlığa bakarak anlayabilinir.

Boya renginin sonradan birbirine uyması bence doğru değil. Yazdıklarım diğer bölgedeki boya çok solmamışsa geçerli tabi ki.

İyi bir usta tarafından boyanmış bir aracı yine ancak iyi bir usta anlayabiliyor. Ama biz bile anlayabiliyorsak bence o ustada iş yok.

Arkadaşıma harbiden geçmiş olsun o zaman. Açıkcası üzülmedimde değil. Haksız olduğumu öğrenmek isterdim.

Çok yakın bir arkadaşımın Opel corsa aracı var (Metalik gri). Otoparkta çamurluğuna vurup kaçmışlar. Arkadaşım arabayı boyattı. Arabanın son halini gördüm aracın o kısmındaki renk tonunda bir miktar açıklık var. Ustası bu normal yeni boyanan yer ilk başta daha canlı durur zamanlar diğer yerlerin rengini alacak demiş. Bende arkadaşıma geçmiş olsun usta seni sıvazlayıp göndermiş dedim. Çünkü bu durum bana pek normal gelmedi. Onunla da iddiaya girdik ayrıca merak ediyorum bilgili arkadaşlar veya daha önce başına böyle bişey gelenler varmı bu konuda aydınlatırlarsa memnun olurum.
gri tonların renk tonu tutturmak çok aşırı zordur usta fazla uğraşmamış boyayı karıştırırken

Geri