Bu bakıma bir yorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaderaniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Cumartesi günü aracın bakımı gelmemiş olmasına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı bakımını yaptırayım dedim. Yağ 7-8 binde idi. Değişsin iyi olur dedim. Sağına soluna şöyle bir baktık. Aşağıda değişenler ve toplam fiyat var. Malzemelerdeki fiyatlar normal mi sizce? Özellikle de fren balatalarından hiç haberim yok.

- Castrol 10/40 4lt yağ

- Yağ filtresi

- Hava filtresi

- Ön fren balataları (TRW)

- Bir adet balata temizleyici sprey

Bu malzemelerin toplamı 150 TL...

Ön disklerin tornaya girmesi : 20 TL

El emeği : 60 TL

Tek tek sormadım parça fiyatlarını. Özellikle TRW marka fren balatalarının fiyatını merak ediyorum. Diğerleri üç aşağı beş yukarı belli zaten...

fiyatlar gayet normal, yağ 65 lira,balata spreyi 10 lira,hava filitresi 15 lira,yağ filitresi 15 lira ,balata ise 50 civarı olmalı, torna parası ve işçilik te normal zaten......

İşçilik dert değil. Ustam 60 değil 160 istese canı sağolsun. Dört dörtlük bir insan.

Malzemeler kafama takılmıştı. En son aldıklarımda fiyatlar şöyleydi:

- Yağ 55 TL
- Yağ filtresi 10 TL
- Hava filtresi 10 TL

Bu demek oluyor ki, Türkiye'de enflasyon tek haneli değil. Gerçi her şey yüzde 20'lerle zamlanırken yedek parça sanayisi yerinde mi duracaktı?

Yine siyasete bağladın diyeceksiniz ama benim aklım almıyor bu gidişatı!

Forumumuz sponsoru olan opel parcacida cok daha güzel bakım paketleri var hemde fiyat olarakta iyi ben 2 paket aldım birini araca uyguladım diğer pakette bagajda duruyor pakette
gm marka yağ 4 lt 10*40
bosch marka çift tırnak 4 adet buji
bir adet hava filtresi
iki adet polen filtrresi
gm marka 1 adet yağ filtresi
bir adet benzin filtresi
opelim.nette zöel indirim ile 90 tl civarı birşey 30 tl el emeği ustaya verdim ist da felan olsa bu işçilik ücretide almıyorlar bence sponsor firmanın ürünlerine bakmadan karar vermeyin sizin ödediğiniz rakamda cok değil ama aradaki rakamada başka bir işlem yapabilirdiniz

İşçilik dert değil. Ustam 60 değil 160 istese canı sağolsun. Dört dörtlük bir insan.

Malzemeler kafama takılmıştı. En son aldıklarımda fiyatlar şöyleydi:

- Yağ 55 TL
- Yağ filtresi 10 TL
- Hava filtresi 10 TL

Bu demek oluyor ki, Türkiye'de enflasyon tek haneli değil. Gerçi her şey yüzde 20'lerle zamlanırken yedek parça sanayisi yerinde mi duracaktı?

Yine siyasete bağladın diyeceksiniz ama benim aklım almıyor bu gidişatı!

yetkili servislere göre fiyat gayet normal
ben cumartesi günü sadece ön fren balatalarını değiştirdim
kdv dahil 151 lira ödedim

üstelik sıfır diye sattıkları boyalı bir araç için!

Geri