bu borcu ben mi ödemeliyim racon ne bu durumda? :(

hizirali006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı aldıgımda noterde borcu yok demişlerdi. geçen gun aracımın plakasını internet bankacılıgı trafik cezaları kısmına oylesıne bı yazayım dedım 72 tl ceza 25 de gecikme cezası gözukuyor. şimdi ortada ödenmesi gereken bi ceza var değilmi? tutar bi yanada kendımı enayi gibi hissttim açıkcası ama benımde sucum yok noter yok borc demişti. şimdi sorum su bu ceza kişiye mi kesiliyo yoksa araca mı?ödemezsem bana ne etkisi olur? bana satan adamdan baska birinin ismi yazıyo ceza kesilen kısmında yani belkıde ona satanda boyle sattı yada arkadasaydı emanet verdı ceza yedi bilemıyorum.. bunu ben mı odeyecem yoksa arayıp öde kardeşim borcunu mu desem??? bu konuda bilgim çok zayıf hakkaten hep baba arabasıyla gezdik, çalısıp kendı aracımızı aldık bilmiyoruz haliyle şimdi de..

Canınızı sıkmayın muhtemelen o kesilen ceza arkadan yazılmış bir cezadır ve o tarihte araç sahibi aracı aldığınız kişi gözüktüğü için cezayı ödeme gibi bir sorumluluğunuz bulunmayacaktır bence , konu hakkında en sağlıklı bilgiyi vergi dairesinde araç - ruhsat işleri bölümüne giderek alabilirsiniz burada kim ne dese yalan olur

benim tanıdığım bir kişide bora var aracı alırken baktırmıs aracta borc yok çıkmıs bu yeni sistemde bişeler mi olmus ne borclar şimdi çıkıyormus bu boraya 1650 tl borç çıkmıs gitmiş sordurmus arkadasımda aracın önceki sahibi adına kesilmiş...borç aracı satanın yani bu da ödemiyor..geçenlede gitmiş sormus biri gelse aracı almaya borcu yok kagıdı verirmisiniz diye veririz demiş...notor satışı yapılmıs sizin değil borç demiş...

aralık 2012 de kesilmiş ben mart - 2013 de aldım.yarın bi gidiyim o zaman vergi dairesine sorayım. ben ihale bana kaldı dıye dusunmustum:(

ibrahim içime su serptin valla:) çetrefilli işleri hiç sevmem cunku, belkı bana satanında haberi yoktur arayımda en azından bılgısı olsun bari ister öder ister ödemez...

Eski araç sahibini arayıp durumdan haberdar edin ve tatlı bir dille mümkünse cezasını ödemesini rica edin sonuçta onun adına kesilmiş ceza ödemesi sizi psikolojik açıdan rahatlatır odememesi size hiç bir sıkıntı yaratmaz ama canınızı sıkar her aracın cezası varmı yokmu diye intenette kontrol ettiginizde o ceza gözukur

ıcını ferah tut senle hıc bı alakası yok senle ve aracınla dırekt onu ılgılendırır benım aldıgım aractada vardı sattımda sıkıntıda olmadı

Bazı bankalarda geçmişe borç görünebiliyor.Aynı plakayı başka birbanka aracılığı ile sorgularsan borç görmemen doğal .Kısaca banka kıstas değildir.Şu an firma aracımda 2000 TL ödenmemiş ceza görünüyor bankanın birisi aracılığı ile sorgulattığımda ama yok öyle bir borç. Vergi dairesinden mutabakatta bulunabilirsin.Gerisi hikaye.

Geri