Bulgaristan gocmenlerinin bulusma yeri...

hemşerilerim,
şöyle bir öneride bulunayım affınıza sığınarak;

hepimiz ağız alışkanlığı olarak "bulgar göçmeni" diyoruz, herkes anlıyor ne demek istediğimizi ama böyle söyleyince sanki bulgar olan kişi türkiyeye göçmüş gibi bi anlam da çıkıyor. "bulgaristan göçmeni" dersek daha bi şık olur sanki.

hakan abi bulgar gocmeni diyenlerde bulgaristan gocmeni manasinda soyluyodur zaten...

hakan abi bulgar gocmeni diyenlerde bulgaristan gocmeni manasinda soyluyodur zaten...

illaki öyle söylüyorlardır murat ama "bulgaristan göçmeni" dah şık olur bence de. eskikasa arkadaşımıza katılıyorum. hem böylece konu başlığımızla da bütünleşmiş olur.

biz bulgar değiliz ki bulgaristanda yaşamış yada hala yaşayan türkleriz.

illaki öyle söylüyorlardır murat ama "bulgaristan göçmeni" dah şık olur bence de. eskikasa arkadaşımıza katılıyorum. hem böylece konu başlığımızla da bütünleşmiş olur.

biz bulgar değiliz ki bulgaristanda yaşamış yada hala yaşayan türkleriz.

tabikide katiliyorum bu goruslere sadece demek istedigim o bulgar gocmeni diyen arkadaslarda bulgar olmadiklarini dusunuyolardir zaten :)... uzun lafin kisasi balkan turkuyuz iste :)

sofyaya 2defa gidip geldim canim cikti bi evraki unutmusuz orda 2. kez gittim... sofya cok buyuk ve kalabalik bi sehir 2 defa kaybolduk bi daha gitmeyi dusunmuyorum desem yeridir :)

sofyaya 2defa gidip geldim canim cikti bi evraki unutmusuz orda 2. kez gittim... sofya cok buyuk ve kalabalik bi sehir 2 defa kaybolduk bi daha gitmeyi dusunmuyorum desem yeridir :)

ali sofyada bende kayboldum ilk defasinda ama sonra sonra alisiyo insan evrak meselesi sonunda hallolmus sanirim sevindim :)

hemşerilerim, bişey soracam size. belki bileniniz vardır.

ben 1989 göçmeniyim. çifte vatandaş olmak istiyorum ama bulgaristana gitmeden. nasıl olunuyor ? neler gerekiyor ? ne kadar zamanda olunuyor ? bunları bilen varsa aranızda bana bi açıklasın lütfen.

Geri