Buradaki Gizli Hazneye Ne Konuluyor?

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracmin motor bolumunde tam olarak egr ile hava filtresine giden hortumun arkasina denk gelen yerde bir yag haznesi gordum ama neyin haznesi oldugunu bilmiyorum.bilen bir arkadas bunu bana aciklayabilirse cok memnun olurum.hazne normalde gorunmuyor.sadece hava filtresine giden boruyu sokersek gornuyor.:confused:

Siyah ok ile gösterilen hazneyimi soruyorsun.?

Onu soruyorsan O direksiyon Hidroliği haznesiymiş.

img4106bd0.jpg

img4106bd0.jpg

abi direksiyonlar elektro serve değilmi

ARKADAŞIM O HAZNE DİİL
klima basınç tüpü içinde klima gazı var ok onun alümünyum basınç gaz basma tahliye tüpü ok 2 numaralı
1 numaralı ise direksiyon servo yağı özel bi yağdır her yağ yada atf olmaz aman sakın ve kapakta yağ çubuğu gibi işareti vardır eksik yada fazla olmamalı zararlı ve kolay kolay kaçırmadıkçada eksilmez yağın numarası yada kodu var başka yağ kullanılmaz kutuyu bozar

Son düzenleme:
kaan sen bu gidişle bi servis açarsın kardeşim:)
yaw sorma.elim yatkin oldugu her isi yaparim.amac burda ogrenmek ve bilmeyenlere ogretmek.biz opelim.net uyeleri el ele verirsek zaten en kral servis yanimizda solda sifir kalir.herkez burda bildiklerini paylasirsa kendi aracimizi kendimiz bile tamir ederiz:)

img4106bd0.jpg
cengiz kardesim sen her probleme büle hizir gibi yetismek zorundamisin:).saka bi yana resim ve aciklama icin cok tesekkur ederim.kazasiz belasiz ve cezasiz gunler dilerim;)

ARKADAŞIM O HAZNE DİİL
klima basınç tüpü içinde klima gazı var ok onun alümünyum basınç gaz basma tahliye tüpü ok 2 numaralı
1 numaralı ise direksiyon servo yağı özel bi yağdır her yağ yada atf olmaz aman sakın ve kapakta yağ çubuğu gibi işareti vardır eksik yada fazla olmamalı zararlı ve kolay kolay kaçırmadıkçada eksilmez yağın numarası yada kodu var başka yağ kullanılmaz kutuyu bozar
yalcin abi cok tesekkur ederim.peki bu yagi biz bulup takviye olayina giremezmiyiz?yani icerigi veya markasi modeli nedir biliyormusun?maksat bilmeyenlerde ogrensin hesabi;)

arkadaslar aracmin motor bolumunde tam olarak egr ile hava filtresine giden hortumun arkasina denk gelen yerde bir yag haznesi gordum ama neyin haznesi oldugunu bilmiyorum.bilen bir arkadas bunu bana aciklayabilirse cok memnun olurum.hazne normalde gorunmuyor.sadece hava filtresine giden boruyu sokersek gornuyor.:confused:

Yanlis Bilgilenme olmamasi icin düzeltiyorum:

No 1 Turbo
No 2 EGR Valve
No 3 Vakuum pompasi

Ekli dosyalar

• motorzp6.webp
    motorzp6.webp
    27.3 KB · Görüntüleme: 18
Geri