C sınıfı dizel HB yada Sedan hangisini tek geçersiniz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan emkad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emkad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 opel Astra
2 Ford Focus
3 peugeot 308
4 Cıtroen C4
5 Renault Megane2
Bildiğiniz artı ve eksileriyle size göre hangisi hangi yonden iyi yada kötü değerli yorumlarınızı bekliyorum saygilarımla

Valla bütçe olayı bırazda ama biz bir çok araba arastırdık.bora,polo,civic,focus vs. bir ara ciddi ciddi focus düşünmüştü babam ama benım pek arabanın tipine ısınanamam ve focusların motoru rektefıye ıstedıgı zaman yapılmadıgını ogrenmıstık(ne kadar dogru bılemıyecem) vazgeçtik.astra tip şekil yol tutusu olarak sınıfının lideri olan bır arac oldugu ıcın benım şiddetli ısrarımla aldık.almadan oncede bır cok kısı opel araba alınmaz cok arıza yapar vs. sozlerıne maruz kaldık ama su anda ıyıkı almısız dıyoruz arabayı kullanırken kendınızı o kadar güvende hıssettırıyorkı anlatamam.

Bende nisan ayında ins araba alacam benimde gönlümden opel astra geçıo ama arabanın 1.3 ler için çok hantal olduğu yönünde yorumlar yapılıyo buda beni çok karasız bırakıyo gerçı arabada okadar performans arayan biri değilim ama sonuçta baya para verecez karsılığını almak isterim

focus ya da astra bence.fiyatı ve kalitesi nedeniyle astra tercihim oldu.focusun iç mekanında o kalite hissini ve estetiği alamıyorum...

şimdi bi kere kıyaslamayı neye göre yapıyoruz onu bilelim.. eğer hepsi 0 km son kasalar ise kıyaslamaya meganeIII ve astra-I-yı koymak gerekir artık.. ( karşılaştırmada 308 olduğu için )

tüm zamanlara bakarsak genel anlamda sınıf lideri focus idi, ancak astra g-H ile opel C sınıfında büyük başarılar elde etti ve I kasa ile focus2 yi rahatlıkla eleyecek bir araç haline geliyor...
308 bir önceki modele göre oldukça premier görüntü ve özelliklere kavuşsa da rakiplerine göre halen eksi yönleri var, artı olarak HDI motor başta geliyor.

meganeIII, test etmeden konuşmak zor ama görünen tasarım, teknik veriler ve açıklanan donanımları kadarıyla yarım boy büyümüş II ye göre, TR de çok satacaktır herzamanki gibi, Ncap güvenlik başarısı, yedek parça ve bakım maliyetleri vs gibi etkenlerin yanında çoğu kişi tarafından türk arabası olarak bilinmeye devam etmesi de büyük bi etken..
c4 için alıcı kitle daha farklı, farklı iç ve dış tasarım sınıfında göze batmasına neden olsa da beğeni toplayacak kadar başarılı bir yürüyene sahip değil PSA grubunun üyesi olarak...

Ben Renault Megane tercih ederim...

Oldukça rahat, konforlu, güçlü, ekonomik ve uygun fiyatlı ve yaygın servis ağına sahip...

Ayrıca 2. el piyasası olarakta, en rahat elden çıkarabileceğiniz araçta bence Renault Megane dır.

C4 ve Focus un iç tasarımını beğenmiyorum, ayrıca C4 ün 2. el olarak satarken sizi zorlayacağını düşünüyorum...

Peugeotun Dizelleri, yakıt tasarrufu ile ön plana çıkıyor, daha önceden de defalarca paylaşılan peugeot 407 nin 1.6 HDI ile kırdığı menzil rekorlarıda bunun göstergesidir.

Aslında, ödüllü 1.3 Cdti motoru ile vergi açısından avantaj sağlayan Opel Astrada tercih edebilirsiniz... Tasarımı, güvenliği, konforu ve ekonomisini anlatmaya gerek yok...

Yani ben sorduğunuz gibi şunu tek geçerim diyemem çünkü bu araçların hepsi yukarıda bahsedilen konularda oldukça başarılı arabalar ama genel olarak şehir içinde araç kullanıyorsanız, Renault Megane derim...

Son düzenleme:
HP olarak MEGANE
Sedan olarak ASTRA

megane sedan mı biz ona kısaca taklacı güvercin diyoruz:D:D:D
yolda giderken elinizi çırpın megane takla atsın.
sanayiye bi gidinde bakın her yer taklalı megane kaynıyor.
tavanı işlem görmemiş ikinci el megane yok piyasada.
focusmu heheheh güzel alın tamirciyle ortak olun grande punto ile birlikte yarısıyolar kim daha çok sorun çıkarcak diye.
citroen mi yol tutuşu dışında itici.
pug toplama araç sıfır pug alanlara hayret ediyorum.
astramı en az ford kadar sorunlu olabiliyor ama her arabası değil şansa kalmışsınız.

benim tercihim toyota olurda yada japon civic kimse bana civic sedan demesin ona kazık yemişsin derim:D:D:D

ben megane tercih etmiştim cok da memnun kalmıstım... bu araclar içinden peugeot kesnlıkle karsıyım o arabaya =) ford focus yeni hb kasaları gerçekten iyi astraya pek ısınamadım ben kuzen astra ile megane arasında kaldı megane aldı... bunların içine bide hyundai i30 ekleyin bence 1.6 dizel 110 hp...

Valla bütçe olayı bırazda ama biz bir çok araba arastırdık.bora,polo,civic,focus vs. bir ara ciddi ciddi focus düşünmüştü babam ama benım pek arabanın tipine ısınanamam ve focusların motoru rektefıye ıstedıgı zaman yapılmadıgını ogrenmıstık(ne kadar dogru bılemıyecem) vazgeçtik.astra tip şekil yol tutusu olarak sınıfının lideri olan bır arac oldugu ıcın benım şiddetli ısrarımla aldık.almadan oncede bır cok kısı opel araba alınmaz cok arıza yapar vs. sozlerıne maruz kaldık ama su anda ıyıkı almısız dıyoruz arabayı kullanırken kendınızı o kadar güvende hıssettırıyorkı anlatamam.

Aynen. Bizde almadan önce Focus bakıyorduk ama arabanın verdiği güvensizlik bizi soğuttu arabadan ve Astra aldık,iyi ki almışız.:)

Geri