cakmaklıga direk eletrik vreme.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ares55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cdx aracımın cd liği calışmıyor bende orj.tepbini bozmak istemiyorum cakmaklıga takılan mp3 aldım fakat oda kontatagı kapatınca kapanıyor dogal olarak elektrik gidiyor.ben bu cakmaklıga direk elektrik verdirsem.arac için sorun yaratırmı.acaba.veya başka alternatif varmı.bilenvarsa.sevinirim.:rakir::bir:

Bence direk elektrik vermek pek akılıca olmaz neticede çakmak girişinde sigorta var fazla bir akım olması durumunda direk olarak devreye girer ve elektriği keser. Bence yapmayın derim.

Farklı bir tesisat kullanarak verebilirsiniz, eski soketi söker yerine yeni bağlarsınız, işlemi yaptırdığınız elektrikçi hemen çakmağın önüne ek bir sigorta atar (aküden yeni çekilen tesisat üzerine) 10A yada 15A lik, hiç sorun olmadan kullanırsınız...

benim önerim teybin (+) ucundan almanız, kontağı kapattığınızda teyp çalışıyo ve kontağı çektiğinizde kapanıyosa bağladığınız çakmaklıkta kontağı çıkarana dek çalışmaya devam edecektir,

Benim tavsiyem teybin arkasındaki güç anteninden besleme alman.
Böylece teybi açınca mp3 ünde açılır. kapatınca oda otomatikman kapanır.
Teybin arkasından kabloyu aşağıya indir. çakmaklığın arkasındaki + ucu da çıkar şaseye dokunma.
Araya bi anahtar koyup anahtarın çıkışını çakmaklığa gir.
Böylece çakmak yuvasını ister teypten isterse orjinal gibi kotaktan besleyebilirsin.

Kesinlikle çakmaklığı aküye bağlama. Çakmaklıkta takılı bişey unutursan sürekli devrede olacağı için akünü bitirir.
Yukarıdaki şekilde mp3 ün sürekli takılı kalsada hiçbişey olmaz.

cengiz abi haklı Allah göstermesin çakmaklıktan yanan bazı arabalar duymuştum. kesinlikle aküden doğrudan almayın. teyple çalışması en mantıklısı ben kontağın 1. devresine bağlamıştım ama yinede güvenemiyordum arabadan inince çakmaklıktan çıkarıyordum mp3 çaları

arkadaşlar vermiş oldugunuz aydınlatıcı bilği ve görüşlerinizden dolayı sizlere çok tşkr.edrim.

Geri