Calibra vs Rover 220 Turbo ?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bu iki araç arasında gidip gelmekteyim.. Aslına bakarsanız benim gönlüm Rover 220 Turbo Coupe'den yana. 2.0 lt 200 hp'lik Honda'dan baz alınan motoru çok iyi bir performans sergiliyor. Tabi aracın standart yürürle yola tutunması bir hayli zor ama süspansiyonla oynanınca yol tutuş iyileşiyor.

220 Turbo Coupe'nin çif sunroofu,direksiz kapıları, ve görüşünü çok hoşuma gidiyor.

Aynı zamanda Calibra'nı ç tasarımı ve arkadan görünüşü çok güzel. Bazı modellerinin de 4*4 olması bir avantaj. Şimdi ben 220 Turbo'lara bakınca 7.000 ila 16.000 TL arası fiyatları var. Calibra'lar ise 9.000 TL'den aşağı inmiyor ve onlar da 16.000 TL'yi buluyor.

Rover'in biraz parça ve servis sıkıntısı var. Calibra'larda durum nedir? Burada satılık bir 220 T var durumu da pek iyi görünmüyor galeri 12,500 istiyor. Hatta belki de 2 yıldır araç galeride yatıyor hala daha satılık. Şahsen benim vermeyi düşündüğüm rakam her iki araç için; motor ve yürür sağlam olmak koşuluyla ''kaporta boya önemli değil'' maksimum 7,750 TL..

Sizce bu araçlar daha ne kadar parça sıkıntısı yaşamadan piyasada kalır?

bence siz iki aracada bulaşmayın. çünkü o parala alacağınız araba sizi çooookk çokkkk üzer ve yazılarınıza bakılırsada araç - sanayi olayına biraz yabancısınız hiç bulaşmayın derim.

ikisi de iyi araçlar ama bahsettiğiniz rakama orta halli rover belki ama calibra asla bulamazsınız ,ayrıca bulsanız da size 10000 tl daha harcatır emin olabilirsiniz parça sıkıntısı çok çekersiniz bu araçların fanatiği değilseniz asla bulaşmayınız yürütmesi zordur...

O paraya Calibranın ölüsünü bile vermez adam.. Kasayı boşver, Motor ve yürür sağlam olsun diyorsun, Sağlam bir Calibra motoru+Tesisat+Şanzuman zaten o paraya rahat satılır... anlıcan her iki araç içinde 7.700 e veriyorsa bir adam aracı ne motor kalmıştır ne yürüyen..

Seni üzmeyecek Rover için Minumum 12.000 Calibra için 14.000 i gözden çıkarmalısın. Aksi taktirde hiç bulaşma derim.. Daha altındaki rakamlarda mutlaka sorun yaşarsın..

Sağolun arkadaşlar.Calibra'yı pek iyi tanımam ama Rover'i yıllardır araştırıyorum. 220 gerçekten kronik bir araç.Hafif olan kasası güçlü motoru ona sorun çıkartıyor.Tabi arabanın dilinden iyi anlamak gerekiyor. Ben sadece pazar günleri kullanmak için almak istiyordum yani yoksa günlük kullanım için kullanılacak araçlar değil.

Sağolun arkadaşlar.Calibra'yı pek iyi tanımam ama Rover'i yıllardır araştırıyorum. 220 gerçekten kronik bir araç.Hafif olan kasası güçlü motoru ona sorun çıkartıyor.Tabi arabanın dilinden iyi anlamak gerekiyor. Ben sadece pazar günleri kullanmak için almak istiyordum yani yoksa günlük kullanım için kullanılacak araçlar değil.
bende geçen yaz sizin gibi 2 araç arasında kararsızdım, en sonunda ilk sahibinden çok temiz bir 220 turbo araç satın aldım, yedek parça sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum, mekanik için hiç sıkıntı yaşamazsın, fakat kaporta parçaları için bir şey diyemiyeceğim, 200hp güç muhteşem, daha gaz pedalına dokunduğunda araç çıldırıyor, benim araç orjinal 118bin kmde, ve hiç oynanmamış, araç sahibide 60 yaşlarında bir kişiydi, şu anda krank keçesinden yağ kaçırıyor, servise sordum kaça yaparsınız diye, krank keçesi, eksantrik kayışı ve bilyası, üst kapak contası, alternatör kayışı ve işçilik 500tl, bende 2. araç olarak laguna var, aynı işlem için 1000tl fiyat çıktı, aslında calibra ilk önceliğimdi, fakat 18binden aşağı kimse inmedi, kısmet başaka zaman inşl. calibra alırız, temiz 220 turbo bir aracı almanı tavsiye ederim, alacağın aracı serviste baktır, iyise al bence

Geri