Cd çalar açilmiyor yardim...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aras
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim cd çalari lensini temizlemek için çikardim evde 3 gün durdu bugün temizleyip taktim ama cd çalari açinca teyp göstergesi kapaniyor haliyle şifre giremiyorum acaba ne olmuş olabilir bilen varsa yazsin lütfen.....

Kablosunun birine şase değiyodur.
Kablolar saglamsa sen açıp kapatırkrn kapak yanlış bi yere temas etmiş olabilir.
Zorlayarak kpattığın bi yer oldumu..
Baglantıları kontrol et.

lensi temizlemek için roomun flex kablosunu çıkardıysan kontrol et. kısadevre falan olmadıysa kablo problemin olabilir.

herhangibir zorlama olmadı ayrıca kablo falan sökmedim ama kapak biryere değmişmidir bilmiyorum teybi açtığım zaman yol bilgisayarı ekranındaki teybe ait kısım tarih falan yazan yer kararıyor görüntü olmadan şifre girmeye çalıştım giriş için sinyal sesi aldım ama olmadı açılmadı tekrar kapakları açmam gerekecek dediğiniz gibi acaba 3 gün elektriksiz kalınca çalınmaya karşı bloke falanmı oldu varmı bunlarda böyle birşey ?

Opel Servisine git teyp kodlama ücretsiz.Aracın aldığın bayiden tüm kodlarına ulaşıp çözeceklerdir.Ekranda yazıda yok demişsin büyük ihtimal bloke etti kendini tekrardan servis kodluyacaktır.

arkadaşlar çok sağolun teybi tekrar açtım kontrol edip tekrar taktım ekran geldi ve kodu girip açtım ve süper çalışıyor çok şükür temizlemeden önce cd yi elli kere tak çıkar yinede okumuyordu şimdi süper kendi yaptığım cd yi ilk seferde okuyor tabi şimdilik umarım tekrar sorun çıkarmaz.....

Geri