CD300 max ses çıkış gücü

ismailhnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar,

CD300 için bir çok yazı okudum ama kimse net bilgileri vermemiş sanırım.
Ben yeni üyeyim belki bulamamışımdır. 2012 model astra J kasa edition aracım var. Cd300 multimedya sistemim için hoparlör bakıyorum. Aşağıdaki bilgileri doldurabilirsek kaç wattlık hoparlör alayım sorusu da gündemden kalkar.
Teşekkürler

Ön Max çıkış gücü:
Arka Max çıkış gücü:

Boyutlar
Ön: X cm
Arka: 16cm

cd300 standart bir ünite.
opsiyon bir model değil.
o nedenle max çıkış gücü 4x10, 4x20 watt rms arası bir rakamdır.
orijinal hoparlörlerini değiştirerek pek iyi sonuçlar elde edemezsin.
daha iyi bir uygulama için amfi desteği öneririz.

Gayet net anladım aslında.
Peki Amfi için en uygun yer neresidir?
Bende 2012 Astra J kasa (5 kapılı ) var. Bagaja koysam amfiyi oraya kadar ses hattı çekip ordan hoparlörlere yükseltilmiş sesi taşımak lazım.
Olabildiğince ses kaynağına yakın koymak lazım ama orada da yer yok. Arka kapılara hoparlör için hat çekilmiş ama amfi koyunca bunlar pek bir işe yaramayacak sanırım

amfi için genelde yapılan uygulama bagajda koltuk sırtına montaj.
amfiden hoparlörlere kablo götürmenize gerek yok.
amfi çıkışlarını cd300 e götüreceksiniz.
bu seviyedeki uygulamalarda araç hoparlörlerine giden kendi kablolamasını kullanmak yeterli gelir.
arka kapı kablolarını da kullanabilirsiniz.
o kablolara sinyali de cd300 ün soketinden yapabilirsiniz.
orijinal sokette kablo kesmek istemezseniz bu işlemler için satılan 2 tarafı soketli ara kablolar da bulunmakta.

Teşekkür ederim. Benim kurguladığımdan biraz farklı ve pratikmiş.

Bugun ön kapıyı söküp hoparlöre baktım.
Patlak olduğunu düşünüyordum zira sesinini çok açınca ses kesiliyo, cızırtılar gelgitler oluyor.
ancak açtığımda bir sorun göremedim. 20W'lık hoparlör vardı 4ohm.
Orjinalinde bu mu geliyor yoksa benim aracın ilk sahibi orjinalleri alıp bana çakma mı takmış bilmiyorum.
Resimleri var ama forumda resim için 19kb sınırı var. ihtiyaç halinde koyabilirim.

Sony XS-N1640 16 cm 4-yollu Hoparlör ile orjinal ön hoparlörleri değiştirmek istesem şöyle bir sorun çıkıyor. tam yuvarlak hoparlör elipsi bir yuvaya oturtulmuş o şekilde kapıya tek vidayla tutturuluyor. ama yuvarlak höparlörü o yuvadan çıkarmak imkansız gibi görünüyor. Sony XS-N1640 için yeniden elipsi bir yuva mı hazırlatmak lazım sizce?

öncelikle fotodaki hoparlörler orjinaller.sorun yok.
Sonyler için ya plastik montaj çerçevesi almalısın yada orjinallerin kağıt koni kısımlarını kesip atarak kalan plastik çerçeveye Sonyleri montajlamalısın.

Geri