Cevaplarsanız Çok Sevinirim

uemrecengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ,

Aracım opel vectra 1.6 comfort , aracı alalı 1 ay oldu aracımda tüp mevcut tüple herhangi bir sorunum yok fakat şöyle bişi var ki tüp yüzünden aracımın arıza panelindeki motor ışığı sürekli yanık kalıyor motor aksımını incelettirdim fakat bir sıkıntı yok sürüşten bir kaybıda yok lpg yüzünden yandığını söylediler neden lpg yüzünden motor ışığı yanıyor halen anlam veremedim bir çözümü var mı ?

iyi bir gaz ayarı yapılırsa(zengin yada fakir karışım hatası vermeyecek), işin ehli tarafından öyle bir sorun yaşamıyorsunuz ;)

fakir karışımdan yanıyordur %90 ve çok zararlıdır, sorunu hızlıca çözün bence...

Son düzenleme:
Bir kaç araçtada lgp yüzünden motor ışının farkına vardım arkadaşımda 2006 astra var lpgli ondada aynı ışık yanıyormuş , iş yerinde audi a4 var lgpli ondada motor ışığı fabia var ondada yanıyor onlarda lpgden dolayı yandığını söylediler böyle birşey duydunuz mu daha önce ?

Bir kaç araçtada lgp yüzünden motor ışının farkına vardım arkadaşımda 2006 astra var lpgli ondada aynı ışık yanıyormuş , iş yerinde audi a4 var lgpli ondada motor ışığı fabia var ondada yanıyor onlarda lpgden dolayı yandığını söylediler böyle birşey duydunuz mu daha önce ?

Arıza lambası yanıyor tamam ama sakın bunu normalmiş gibi algılamayın, kötüden örnek alıp, onlardakide yanıyor o zaman normal algısı yanlış. Genelde bu arıza lambası yanması olayı LPG deki fakir karışımdan dolayı oluyor. Ustalarınız LPG nin ayarını yaparken yol testi yapmalılar ve aracın ayarını en iyiye yaklaştırmalılar öncelikle. Bunlar yapılmasına rağmen hala daha yanıyorsa montajda hata vardır, manifold bölgesindeki işlem kusurludur bence.

Ayrıca yukarıda yazdım fakir karışım aracın motoru için çok tehlikelidir arıza lambasının ne olduğundan emin olun. Bazen aynı lambalara LPG değil oksijen sensöründeki hata da sebep oluyor...

Bu arada aracın motor kodu nedir...

Son düzenleme:
Geri