Chevrolet Cruze 1.4T Manuel şanzıman yağı değişim sonrası çapaklanma

qewr

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aracı yaklaşık 15 gün önce aldım.
Araç 85 bin KM de alır almaz yağ bakımı yaptım sanzımana 75W80 motul sanzıman yağı doldurdum.

Çıkan yağ 2.7 litre idi ama tertemiz sarı renkte ve içerisinde hiç çapak yoktu artık açmıştım satın aldığım 75W80 motul yağı doldurdum.

yabancı ve buradaki forumlarda 75W90 yağın daha uygun olduğu kanısına vardım ve satın aldım bu gün sanzıman yagını açtıgımda şok oldum 3 günlük yağ hem kararmış hem içerisinde mikroskobik çapak doluydu eski yağın muhtemelen orjinal temiz çıkmasının doldurduğum yağın kirli çıkma sebebi nedir?

not: 75W90 motul 300 yağ koydum
araçla o 3 günde en fazla 50 km işe gidip geldim.

Sorun yok hocam sakızlanmaları ve çapakları söküp kararması yağın görevini yaptığına işarettir. Bu kadar kısa sürede manuel şanzıman yağı yanmaz korkmayın. Şanzıman tapasına mıknatıs yapıştırabilirsiniz 2,7 litre yağ tam ayarıdır.

Sorun yok hocam sakızlanmaları ve çapakları söküp kararması yağın görevini yaptığına işarettir. Bu kadar kısa sürede manuel şanzıman yağı yanmaz korkmayın. Şanzıman tapasına mıknatıs yapıştırabilirsiniz 2,7 litre yağ tam ayarıdır.
Eski yağda temizleyici katkılar mı yoktu acaba. Niye temiz çıktı yağ mı dandikti garip ilk kez böyle bir şey başıma geliyor

Sorun yoktur fazla üzerine düşmeyin. Orjinal yağı Mobil kullanır GM araçları kötü bir yağ değildir. Fakat 6. Vites sorunu 2013 senesine kadar üretilen m32 şanzımanlarda görülebilmekte malesef.

Geri