chevrolet lacetti mi-skoda fabia mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan decoder
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı bu kez kesin değiştirmeye karar verdim benim astra f sedan var cokta temiz gayette memnunum ama bende hb arac hastalığı var ne kadar aracımdan memnunsamda içimde hb aşkı bitmiyor bu kez kesin karar verdim ve araştırmalara başladım
ve lacetti hbleri cok beğendim dış tasarım olsun özellik olsun cok tatmin edici
birde skoda fabia hb olanlarda ilgimi cekti ve ikisi arasında kaldım
15-16 bin tl kadar alabilrim
skodayı az cok bilirizde lacetti nasıl bir arac sizce hagisi alınır

Ben 15-16 nın üstüne 2 daha koyup 2005-2006 dizel c kasa enjoy silverline corsa veya 2005-2006 dizel full fiesta düşünürdüm.

Bu bahsettiğiniz araçlar güzel olabilir ancak tutulmuyor satarken zorlanırsınız.

Bu 2 araç arasındanda tercihim lacetti olurdu.

corsa iyi olabilir ama corsayı nedense hiç sevmedim kalitesine eyvallah ama görüntü hiç hoşuma gitmiyor alacağım aracıda uzun süre satmayı düşünmüyorum 10 yıl garanti satmayı düşünmüyorum tabi 10 yaşayabilecekmiyiz oda ayrı mesele ama şuanki düşüncem en az 10 yıl ve 10 yıl sonra fiyatının ne olduğunun bir onemi kalmıyor artık
satışını düşünecek olsam honda ,astra,toyota bakardım
sabah işe akşam eve gidip gelen biriyim o yüzden bu tür aracları düşünüyorum
lacetti daha hoş galiba lacetti alacam ama chevrolet nasıl onda biraz teredütüm var

skoda

corsa iyi olabilir ama corsayı nedense hiç sevmedim kalitesine eyvallah ama görüntü hiç hoşuma gitmiyor alacağım aracıda uzun süre satmayı düşünmüyorum 10 yıl garanti satmayı düşünmüyorum tabi 10 yaşayabilecekmiyiz oda ayrı mesele ama şuanki düşüncem en az 10 yıl ve 10 yıl sonra fiyatının ne olduğunun bir onemi kalmıyor artık
satışını düşünecek olsam honda ,astra,toyota bakardım
sabah işe akşam eve gidip gelen biriyim o yüzden bu tür aracları düşünüyorum
lacetti daha hoş galiba lacetti alacam ama chevrolet nasıl onda biraz teredütüm var

alırken 10 yıl satmıcam deyip alıyoruz ama işler öyle olmuyor bişeyler dürtüyor insanı.

Zevk meselesi tabi skodaya nazaran lacetti daha güzel bence. Ama araç seçimi yaparken lacetti skoda bunlar aklımın ucundan bile geçmeyen araçlar.

tercih sizin hayırlısı olsun.

101 hp.lik fabia kullanmış ve yıllardır 2 skoda forumu üyesi ve her gün takip eden birisi olarak kesinlikle 101 HP fabia derim. mümkünse tercih sırası;
elegance, choice, sport, comfort, special ambiante olsun. clasic pek düşünme.
clasic haricinde modele göre bazılarında;
4 hava yastığı,
abs, asr, msr,
yarı otomatik klima,
4 cam otomatik,
u.k.merkezi kilit,
aliminyum alaşımlı jant,
ısıtmalılı elektrikri aynalar,
ısıtmalı silecek fıskiyeleri,
aşağı yukarı ve ileri geri ayarlanabilen elektro hidro direksiyon,
yol bilgisayarı,
curize control,
soğutmalı torpido gözü,
çok yönlü ayarlanabilen sürücü koltuğu,
geri park sensörü gibi donanımları vardır.
diğerlerinde ise bu donanımlardan; bazılarında 2 hava yastığı ve 2 cam otomatiği eksik, yine bazılarında ise ilaveten aliminyun jant eksik.
clasic donanım hariç modeline göre en boşunda 2 hava yastığı, abs, asr, msr, klima vardır.
motor ve kaporta ve yol tutuş olarak sınıfının üzerindedir. yakıt olarak en az yakan arabalardan birisidir.
chevrolet ve skodayı tanıyan birisi olarak ikisini kıyas bile etmem.

eyvallah corsa cdti kardeşim en son karar verirken bu bilgileri mutlaka değerlendirecem

eyvallah corsa cdti kardeşim en son karar verirken bu bilgileri mutlaka değerlendirecem

bilgimiz ölçüsünde her konuda yardımcı olmaya çalışırız.
benim tavsiyem araba alıncaya kadar her iki markanın da forumlarına üye ol ve takip et. en azından önceden bazı konularda bilgi ve fikir sahibi olur, kafana takılanları öğrenirsin.

almandan şaşma... skoda wv bünyesinde üretimine devam ediyor biliyorsun.

Lacetti yi hemen unut. Birdaha adini bile anma bence. Yanimda calisan 2-3 kisi aldi Lacetti yi, daha 10000 km olmadan, daha yasi dolmadan servisten cikmiyor arabalar. Yani anlayacagin cok dandik. Bunun binayen Skoda kullanan cok tanidigim var ve hepside cok cok memnunlar araclarindan. Hatta ben bile skoda dusunuyorum kendime...

Geri