Çift Teyp Yardım !!!! HelP Me HelP Me!!!

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra marka aracıma cd mp3 çalar takmak istiyorum ancak orjinal teypinde cıkmasını ıstemıyorum aslında cıksa fena olmazda babamın orj takıntısından dolayı onunda kalması lazım.şimdi ben cd caları taktırınca aracın kendı hoporlorlerını kullanmak için araya bir anahtar taktırmam gerekıyormu anahtarsız olursa nasıl olur pazar gunu teyp taktırıcam ama ne yapacağımı bilmiyorum.:(

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Fatih 2 seçenek var.

1-Orjinal teybe aux girişi yapıp yada takacağın teypte aux girişi varsa orjinal teybi takacağın teybe Aux tan baglayabilirsin. Gerçi orjinal teybe aux yaptıktan sonra direkt mp3 player baglayabilirsin. extra teybe gerek yok

2- iki teybin çıkışını röleler ile ayıracaksın. Altaki teybi açtığında röle çekerek hoparlörler altaki teybe yönlenecek. Kapatınca orjinal teybe.

İkisini de aynı anda baglarsan iki teybi de açtıgında teyplerin arkasındaki siğortalar atar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi biliyorsun astralarda kontak kaplı dahı olsa teyp çalışıyor yanı dğer araclar gibi ekstradan aküden kablo cekmeye gerek yok bende dıyorumkı zaten cd calara ustekı teypten gelen yerden elektrık aldırmayı düünüyorum(olurmu onuda bilmiyorum) elektrık orjınal teype gelmeden bir düğme ile ikiye ayırsam olumuykı acaba.cd calarda kaldıgı yerden sarkıyı devam edermı oda var bu durumda

birde cengiz abi aux girişini yapamam.bu durumda ikinci secenegı devreye sokmak lazım

Son düzenleme:

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyisi babanı ikna et.
yada aux çıkışını kullan.
iki teyp çok saçma olur.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inatcılıgı tuttuda teyp taktıracagımabıyı tanıyom olmuyo falan dedıttırırım olmadıda.siz genede onerılerınızı yazarsanız sevınırım

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Astra da orjinal teybe 2 voltaj geliyor.
1- Aküden direkt
2- kontak voltajı.

Orjinal teybe gelen beslemeden alabilirsiniz. Ama dikkat et parçalamasınlar orayı düzgünce izolesini sıyırıp T alsınlar.

Besleme sorun değil. Ama Hoparlör ve röle takmak ugraştırıcı biraz. Bunun için orjinal teybe gelen tüm hoparlör kabloları kesilecek giriş çıkış olarak orjinal teybin soketinin arkasına röle takılacak
onları düzgünce lehimlemek lazım. Hiç bi teypçi lehim vs kullanmıyor kabloyu kıvırıp atıyor içine temiz bi elektronikçi bul ona yaptır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol cengiz abi yardımların için

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
CDR500 tak baban kesin razı olur. Çümkü orjinal CD Çalar bu. Hiçbir şeyin iptal olmaz. Mp3 olmaz ama track keyfini yaşarsın

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya zaten aracta cd changer falan varda ben araca bass koymak ıcın mp3 calar taktırıyorum.

mstf44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fm trenstur ne diye bişey war cakmak a takıp usb ile sarkı dinliorsun ucuz ve kolay onu araştır bence 2 gb usb bellekde aldın mı sabahlar olmasın walla :)