çok acil astra f gaz kesme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan fatisa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fatisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.1994 model enjeksiyonlu astram benzinde giderken birden gaz kesiyor ve sonra aniden fırlıyor.sanki benzin bitiyormuş gibi yığılıp kalıyor.motor soğuk yada sıcak hiç farketmiyor.araç lpg li lpg de hiç sorun yok canavar gibi gidiyor.sadece benzinde bu sorun.başına böyle birşey gelmiş arkadaş varmı yardım edebilecek.teşekkürler:confused:

Lpg de sorun yoksa, muhtemel sorunlar.

Yakıt pompası
Lpg gaz kesicisi kaçırıyor.
Benzin enjektörleri

motoru kompresyon testine sokun benim başımda gelmişti arada bir silindirlerden birinde düşük kompresyon çıkıyordu oda aracın tekleme gibi yığılıp diğer silindirin patlamasıyla fırlıyordu

Yakıt pompası ilk bakman gereken yer olsun.. Aracın 200.000 i geçtiyse direk değiştirebilirsin, şimdi değilse bile yarın problem çıkartacaktır.

Lpg de hiç bir sorun yok, sanki benzinliymiş gibi gidiyor.sorun benzinde .benzin pompası değişti enjektörler söküldü test edilip temizlendi.sadece enjektörlerin üstündeki basınç regülatörü değişmedi.yakıt yoluna komple bakıldı.bağlanan basınç ölçerde,basınç normal seviyede, yalnız arabaya gaz vermeye başlayınca basınç düşüyüyor yavaş yavaş,sonrada stop edecek gibi oluyor.gazı bıraktığın zaman basınç tekrar yükseliyor.sorun bobinde olsa lpg de daha çok hissedilir sanki.bujiler kablolar değişti.

Önce debimetreyi sök dene baktın değişikli yok o zaman basınregülatörünü değiş yani önce masrafsız debimetredemi hata diye manasında

Yazılarını okudum aklıma ne geldi biliyormusun?? ventilere bakıldı diyorsun yakıtbasıncı normaldi diyorsun ama bağlanınca yakıtı kısıyor diyorsun????
bence ama bak bence diyorum lambda sensorunda sorun var yakıtı kesiyor anlık gelen emisyona göre yakıtı kesiyor anlatabildimmi? sorunun lambda sensorunda...basınc normal iken onu tek kesecek egsoz verisine göre lambda sensorudur

Son düzenleme:
LpG yi bilmemem onda sistem nasıl çalışıyor??? ama benzinde olasılık budur bence buna bak
ya arabayı boğuyor yada fakir karışıma ayarlıyor

Yazılarını okudum aklıma ne geldi biliyormusun?? ventilere bakıldı diyorsun yakıtbasıncı normaldi diyorsun ama bağlanınca yakıtı kısıyor diyorsun????
bence ama bak bence diyorum lambda sensorunda sorun var yakıtı kesiyor anlık gelen emisyona göre yakıtı kesiyor anlatabildimmi? sorunun lambda sensorunda...basınc normal iken onu tek kesecek egsoz verisine göre lambda sensorudur

EGT ye bakarak anlaşılır mı Abi? Yoksa sök tak ile mi?

merhabalar forumda yeniyim yeni olma sebebimde hemen hemen 1 yıl önce aldığım corsa 2007 benzinli tam otomatik şanzımanlı aracımın gaza bastığımda devir saatinden ve silkelemeden anladığım sanki ayağımı gaza basıp çekiyormuşum hissi vermesindendir. gittiğim servisteki bir ustaya sorduğumda bu bütün corsalarda var tork konvertöründen kaynaklanan araca fazla gaz verildiğinde motora birden yüklenmek yerine gaza basıp çekme hissi yaratır 80km hızdan sonra keser gibi bişeyler söyledi. o an inandığım bu olay diğer bi servisi arayıp sordugumda yazılımdan kaynaklanabileceği söylendi ben işin ehli arkadaşlarımdan bu konuda bilgi rica ediyorum bu tork konvertör olayı dogrumudur her corsa bunu yapar mı yada yazılımsalmıdır beni bilgilendirirseniz en azından servise gittiğimde bişeyler söyleyebilirim. saygılar

Geri