Çok enteresan bir muayene durumu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Poem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar. Aracımı aldığımda üstünde voltran marka dandiklerin kralı bir tüp sistemi var idi. Uzatmayayım fazla; motor ile olan elektronik tüm bağlantısını keserek rahata erdim, bagajda boşa yer tutmasın diye tankınıda sökerek ustanın hurdalığına attım. Şimdi aracın muayenesi geldi ve ruhsatta işlenmiş bir tüp sistemi var ancak fiiliyatta yok. Bu şekilde muayeneden geçmez, yeni bir tank alıp yerine takarak tüp sistemini çalışır hale getirip muayeneden geçeyim diyorum ama usta öyle olmaz diyor tankın numarası bilmem neyi var diyor ve bu ustaya pek güvenmediğim için değerli tecrübelerinize başvuruyorum. Ve bana da temelde mantıksız geliyor bu durum çünkü, hadi tank delindi veya arıza yaptı ve bir insan tankı değiştirmek zorunda kaldı ne yani şimdi bu adam artık muayeneden geçemez mi şimdi böyle bir saçmalık olurmu. Tüp kullanmaktan nefret ediyorum ve kullanmayacağım sevmiyorum bu işi idareten muayene için lazım ve bu saçmalık gıcık ediyor beni. Sildireyim diyorum 400 tl proje parası istiyorlar sorgusuz sualsiz. 100 tl verip tankı taktırıp bu işten sıyrılamıyorum.
Bu tecrübeyi yaşamış oaln bir arkadaş var mıdır acaba içimizde?
Şimdiden teşekkürler.

Usta doğru söylemiş, ama 10 sene dolduğunda zaten lpg tankı değiştiriliyor, eski tankı bulamıyorsanız, lpg takan bir yerde yenisini taktırıp seri numarasını işletin.

Usta doğru söylemiş, ama 10 sene dolduğunda zaten lpg tankı değiştiriliyor, eski tankı bulamıyorsanız, lpg takan bir yerde yenisini taktırıp seri numarasını işletin.
Evet Ömer kardeşim eski tankı bulmak artık mümkün değil. Yeni tankı aldığım yerde mi işleyecekler acaba yoksa resmi bir yere götürmem mi gerekecek?

Tam olarak bilmiyorum ama prosedürün nasıl işlediğini lpg ciler iyi bilir, artık kontrol için makina mühendisler odasına da gidilmiyor, direk tuvturk ten hallediliyor, orda ek bir belge dolduruluyor olabilir.

Tamam Ömercim yarın ilk işim bu iş olacak sağol kardeşim.Altını üstünü iyice bir araştırayım. Burada yazmasam bu konuyu boş yere kullanmayacağım bir tüp sistemine para verecektim neredeyse. 1000-1500 tl falan cebimde kalcak inşallah. Gerçi kalmaz nasıl olsa arttı diye onuda gömecek bir yer buluruz arabada :)

Lpg sisteminiz normalde makine mühendisler odasına kayıtlı...Zira (mmo)artık sızdırmazlık yapmıyor , sızdırmazlık muayene istasyonlarında yapılıyor...Araçların geçmiş bilgileri (mmo)'da.Aracınıza sıfırdan tank taktırırsanız zaten sıkıntı yok...Resmi olarak buna hakkınız var .Tank değişimi yapan lpg'ci gerekli işlemleri yapıyor zaten.Tankı taktırın sıkıntı yaşamazsınız...

Geri