çok merak ettiğim bir konu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan System
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

System

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim bi konu var benim arabam 2011 astra cdti clasic III Easytronic HB

aracım 2 kez küçük hasarlı olay yaşadı birincisinde park halinde iken başka bir sanırım bi başka aracın sürtmesi sonucu sadece tamponu çizildi çizik ten dolayı tamponu servis boyamayı önerdi kabul ettim sadece tamponu boyadı. servise gitmmişken daha önce yolda seken taş ön farı çatlatmıştı ön farı değiştirdim

birde yolda giderken önüme ani köpek fırladı gene tamponun sag köşesi çizildi tamponun altındaki plastik çıkıntı koptu sis farı patladı ve özel serviste 3 saatte halledildi.

şimdi merak ettiğim konu şu satacağım zaman bunlar aracın albenisini yada fiyatını düşürür mü ?

bu konuda beni aydınlatırmıısınız

Çok fazla etki etmese de muhakkak bunlar aracınızın satışında etki edecektir. Fotoğrafları varsa bu anlattıklarınızın etkisi minimum olur. Yine de kazasız boyasız gibi olmaz

Önceki aracıma motor carpmisti. Bu carpmada sadece on tampon hasar alıp boyanmisti. Araci satacagim zaman. 96 model arabada sadece plastik on tampon boyası olduğu halde gelenler araç boyalı biraz fiyattan duş diye konuşuyorlardi. 15 yaşındaki bir araçta sadece plastik kısmı boyalı bundan düzgün araç bulamazsınız dediğimde kaza yapmış fiyati fazla diyorlardı. Araci satarken görüştüğüm kişilerden 3-4 kişi bunu sıkıntı yapıp güya vazgeçti.
Tabi bunlar yamyam alıcılar. Düzgün bir araç arayan gerçekten araçtan anlayan kişilerle sadece fiyat konusunda anlasamamistik. Bir hafta sonunda gelen bir arkadaş tam aradiim araba diyerek alıp götürdü.
Sizin aractaki durumu illaki sıkıntı yapacak olacaktır ama araçtan anlayan birileri gelirse fiyattan düşmeden benim gibi satabilirsiniz

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hakan beye katılıyorum, siz servis faturalarınızı sakın atmayın, satacağınız zaman onları gösterirsiniz. Zannımca tramerde sadece ilk kazanız çıkacaktır. Buda efendi, ciddi alıcıları engellemez. Ama maalesef alıcı kılığına bürünmüş al-satçılar fiyatı düşürüp sizden alabilmek için olmadık bahaneler bulacaklardır. Tek amaçları midenizi bulandırıp, aracınızı biran önce elden çıkarma fikrine kapılmanızı sağlamaktır.

artık çoğu kontrollerde tampona bakılmıyor boya var mı yok mu diye hem servste hem özelde... iki üç sene içinde 6 kere arac alip sattim hic birinde tampon boyali parca sayilmadi...

tampona bakacak alıcı bana hiç gelmesin:cool:

Hakan beye katılıyorum, siz servis faturalarınızı sakın atmayın, satacağınız zaman onları gösterirsiniz. Zannımca tramerde sadece ilk kazanız çıkacaktır. Buda efendi, ciddi alıcıları engellemez. Ama maalesef alıcı kılığına bürünmüş al-satçılar fiyatı düşürüp sizden alabilmek için olmadık bahaneler bulacaklardır. Tek amaçları midenizi bulandırıp, aracınızı biran önce elden çıkarma fikrine kapılmanızı sağlamaktır.
var hocam serviste tüm kayıtları var bende fotograflamıştım ama o fotografa bakan bu tamponun neresi çizilmiş diye sorar çünkü çok az bi çizikti çamur lekesi gibi duryordu

valla boyadan,ufak tefek değişenlerden çok arabanın motoru ve elektronik aksamı önemli bence

Tamponda boya olsa ne olur olmasa ne olur ya :D plastik parça.git 200 TL ye yenisini al. Tamponda boya var diye 3000TL indirip yapacak haliniz yok :D kafaya takmayın

Geri