conta yanmıs diolar bu ne yaaaa????

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
edit

Son düzenleme:
Karışık yazmışsınız ama;
Benzinde rolanti düzensizliği varsa ve tekleme yoksa, boğaz temizliği, rolanti ayarlayıcısı ve egr temizliği yapabilirsiniz. 2.0 da Egr sorun yaratmaz aslen, boğazı sökün iyice temizleyin, olmadı rolanti ayarlayıcısı değişecek. Tekleme varsa ateşlemeye bakmak gerek.

Su kabının kaynaması son derece normal malum sıcaklık 100 dereceye yakın ve su yaklaşık 100 derecede kaynar. Kap kapalı iken fokurdama olmaması gerek. Antifriz seviyesini ölçtürün eksikse ekletin, az antifriz olması donma noktası kadar kaynama noktasını da etkiler.

Karışık yazmışsınız ama;
Benzinde rolanti düzensizliği varsa ve tekleme yoksa, boğaz temizliği, rolanti ayarlayıcısı ve egr temizliği yapabilirsiniz. 2.0 da Egr sorun yaratmaz aslen, boğazı sökün iyice temizleyin, olmadı rolanti ayarlayıcısı değişecek. Tekleme varsa ateşlemeye bakmak gerek.

Su kabının kaynaması son derece normal malum sıcaklık 100 dereceye yakın ve su yaklaşık 100 derecede kaynar. Kap kapalı iken fokurdama olmaması gerek. Antifriz seviyesini ölçtürün eksikse ekletin, az antifriz olması donma noktası kadar kaynama noktasını da etkiler.

emre bey tesekkurler cok kızdımda o yuzden adama dalga gecer gibi conta diyor bana bu arada hic su eksiltimyo radyator kalorifer muslugu diger tüm parcalar 2 ay once degişti antiviriz hic yok bence ondanda oluyor :( bogazı gecen ay temizlettim isil isil ya egr yada rolantı ayarlıyıcısı bencede ama tekleme hiç hiç yok

emre bey tesekkurler cok kızdımda o yuzden adama dalga gecer gibi conta diyor bana bu arada hic su eksiltimyo radyator kalorifer muslugu diger tüm parcalar 2 ay once degişti antiviriz hic yok bence ondanda oluyor :( bogazı gecen ay temizlettim isil isil ya egr yada rolantı ayarlıyıcısı bencede ama tekleme hiç hiç yok

Boğazda ince bir delik var dikkat edin tıkanık olmasın. Üst kapak zayıf ise yağ eksiltmeye başladı ise, araç boğaza yağ basar, 1 ayda dolması normaldir o zaman, açın kontrol edin. Aracın gidişinde hiçbir sorun yoksa sorun %99 rolanti ayarlayıcısıdır. Anlamak için rolanti dalgalanmaya başladığı zaman kaputu açın ve ayarlayıcının üstüne tornovida ile tıklatın. Düzeliyorsa sorun parçada ve takılı kalıyor :) Temizlemek bazen kurtarmıyor değişme ister. Antifriz ekleyin.

Boğazda ince bir delik var dikkat edin tıkanık olmasın. Üst kapak zayıf ise yağ eksiltmeye başladı ise, araç boğaza yağ basar, 1 ayda dolması normaldir o zaman, açın kontrol edin. Aracın gidişinde hiçbir sorun yoksa sorun %99 rolanti ayarlayıcısıdır. Anlamak için rolanti dalgalanmaya başladığı zaman kaputu açın ve ayarlayıcının üstüne tornovida ile tıklatın. Düzeliyorsa sorun parçada ve takılı kalıyor :) Temizlemek bazen kurtarmıyor değişme ister. Antifriz ekleyin.

simdi aklıma geldi emre bey ben oksijen sensorunu degistirirken actım düzeldi 1000 lerdedi devir cocuk gaz vercem die elınle elledi gene yukseldi nereyi elledin dedim ozaman o seye vurmustu sensore tmm simdi anlasıldı :) normalde yag eksiltme yok 2-3 binde bir oda normal tuplu :) antfiriz hiç yok :) süpersiniz emre bey ya tam yerine nokta koydunuz he :) rahatladım ya bana deince yanmıs die ölcektim :) hehe beki termostatin içi bos onuda degistiriyimmi yenisiyle bi sorun olurmukı?

Temostat yoksa motor geç ısınır, kışın hiç ısınmaz, çok yakar, motor daha hızlı aşınır vs. vs...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Valla yorumlar olmasa arabanin sorununu anlamicaktim haydilerden karman corman yazmisin:) sen kafadan bi antifiriz koy arabana, yaz kis antifiriz olmak zorunda, ardindanda adam gibi bi opel servisine gotur baksinlar cihaza baglasinlar baska ariza kayitlari varsa sersemleyebilir araba, hem ufaktan bakimda yaptirirsin;) kelebek falan ariza kaydinda gorunmez, degistirir yada yeniden temizlettir, conta kolay kolay yanmaz 300bin 400bini gecik motorda anca patlatir hararet yapmadan, ama senin araba o karad km yapmismidir bilemem.

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Geri