corsa 1.2 LPG performansı

MrBolukbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2012 1.2 opel kullanıyorum sizce lpg taktırmalı mıyım?çok büyük bir performans düşüklüğü olur mu bi de kullanan varsa ne kadar tasarruf yaptı?yardımcı olursanız sevinirim

Bende 2012 model corsanın 1.4'ü var LPG olarak BRC takılı simit tüp , evet performansta %5-10 arası azalma oluyor yakıtta ise şöyle açıklayım 70 liralık gaza (ortalama 26 LT gaz yapıyor) 250-260 KM arası yol yapıyorum buda ortalama KM başına 28 kuruş ödemem demek

Benzinde ne kadar diye hiç sorma bile aracı sıfır aldım 15 gün sonra tüp taktırdım o kadar çok yakıyor benzinde , 3 haftada 350-400 liralık benzin içti namussuz :) ayın birinde aracımı sıfır olarak aldım aynı ayın 15'inde tüp taktırdım

arkadaşlar 2012 1.2 opel kullanıyorum sizce lpg taktırmalı mıyım?çok büyük bir performans düşüklüğü olur mu bi de kullanan varsa ne kadar tasarruf yaptı?yardımcı olursanız sevinirim

Taktırma ımkanınız varsa elbet tasarruf olarak sıze yansıyacaktır ;)

Bendede aynı aractan var ve benzınde uzunyolda 19 kurus yakıyor , yazın bu rakamı asagıya cekebılırım , ama ınsan LPG de daha az yakacak dıye dusunmuyor degıl , sonucta hepımız gezmeyı seven ınsanlarız , en sonunda Garantıyı bosverıp taktıracagım bi atiker bakacagım işime ;):rakir:

1.2 de ben çok bir fark olacağını sanmıyorum açıkcası....belki motor hacmi büyüdükçe fark belirginleşiyor olabilir ama küçük makinada değil gibi...
olcay mesela sen uzunda hadi 20 yakıyosun diyelim..şehiriçide yaksın 30-32..kaça düşecekki ?
lpg ye verirsin 1500 lira e işletmesi ıvır zıvırı geçti 2000 lirayı..o aradaki 3-4 kuruşluk farkı benzinde kullanarak 4 sene değerlendirirsin bence :)

1.2 de ben çok bir fark olacağını sanmıyorum açıkcası....belki motor hacmi büyüdükçe fark belirginleşiyor olabilir ama küçük makinada değil gibi...
olcay mesela sen uzunda hadi 20 yakıyosun diyelim..şehiriçide yaksın 30-32..kaça düşecekki ?
lpg ye verirsin 1500 lira e işletmesi ıvır zıvırı geçti 2000 lirayı..o aradaki 3-4 kuruşluk farkı benzinde kullanarak 4 sene değerlendirirsin bence :)

Abi yav LPG 90-90 taksitle 900TL işletmeye ne gerek war ki sonucta 2015 e kadar vizem var dursun oyle ;) Sehırıcı dedıgın gibi yakıyor malesef , lpg de sehırlerarası 10-14 kurusa , sehirici de 15-20 kurusa dusururum ;) Eger LPG taktırırsam motor garantı dısı kalacagından motorun bakımlarını kendı ustamda yaptırırım (serviste kendını usta sananlardan daha bılgılı ve kalıtelı bir usta) eee ordanda 15 bın km de bir 200-250 TL kalır ;) tamamdır... Ya zaten garantı olsa nolcak opelın servısleri , servıs degıl ki...

Kardeş TAKTIRRRRR.
hiç pişman olmazsın
1,2 arabada hiç hissetmezsin bile kaybı.
ben 2008 1,2 corsa taktırdım
süper valla. benzinde şehir içi 37 krş yakıyordu.
şimdi 23 krş
şehir dışı 27 krş benzinde. lpg de 18 krş
13000 km de amörti eder.( yaklaşık 1 sene) sonra gezebildiğin kadar.kafan rahat.
:) :) :)

Olcay sen şehirlerarası o kadar yak gel bide beni yak,sonra git romayı yak :)

bugun bende dusumdum 2013 corsa lpg gider mi degerler su an yuksek yada alisamadim henuz 3843 arasi yakiyor s.ici :((((

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bugun bende dusumdum 2013 corsa lpg gider mi degerler su an yuksek yada alisamadim henuz 3843 arasi yakiyor s.ici :((((

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu tür küçük hacimli araçlar şehir içinde mecburen devirli kullanıldığından çok yakıyor.
Bence sende taktır :)

Arkadaş ben arabayı satmıyım bari, 45 liralık gazla 199.7 km gittim dididit deyip benzine geçti araba, bunun 40kmsi şehir içi tüplü ve öfkeli modunda oldu, eksantrik devir sensörünü değiştirince araba uçmaya başladı ayıptır söylemesi 6400 de üst vitese attığım halde şehir içinde, geri kalanını da genelde 110-160km hız arasında falan derken bu değerleri yakaladım, lpg taktırın abicim, peşin olarak kite para veriyorsunuz ama azar azar vererek gezmenin verdiği hazzı hiç bişey vermiyo, olcayın dediği rakamlar abartı değil, ben 2.0 130hp motorla bunları denediysem 1.2 neler neler yapar uf keyfe bak !

Geri