Corsa 1.2 Tup yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coyate
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

coyate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkdaslar 1.2 corsaya tup taktırıp taktırmamak arasında kalmaktayım arac zaten cok az yakıyor sızce tüpe gerek varmıdır.

araç az yakıyorsa değişik fantazilere gerek yok. he yok bu yakıt bana çok geliyo diyosan lpg ile illaki bir tasarrufun olur ancak benzin tüketimi seni zorlamıyorsa araba güzel güzel bin. lpg macerasına kapılma derim.

Elinizdeki değerler; 1200 cc lik bir araç+el kadar bir bagaj. Değer mi? Ayrıca şunu unutmayın. LPG her tür araçta % 40 - % 50 oranlarında yakıt tasarrufu sağlamaz. Tasarruf oranları motor hacmi ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Mesela karbüratörlü 2000 cc lik bir araç ile enjektörlü 1200 cc lik bir aracın tasarruf oranları aynı olmaz. O nedenle ben olsan 1200 cc lik enjektörlü bir araca LPG taktırmam, gaza daha az basmak, özellikle kalkışlarda aracı fazla sıkıştırmamak en güzel tasarruf şeklidir.

Tesekkür ederım bır otogazcıya gittim senın aracın 50krş yakar dıyıp hemen takalım dıyor yardımlarınız ıcın tekrar tesekkur ederım valla yakıttan memnunum kokluyor :)

2011 sıfır aldıgım 1.2 111. yılıma taktırmıstım. brc marka. 2011 dekı lpg fıyatıyla 70 tl ye ıstanbul canakkale ıstanbul yapıyordum. en ufak sorun yasamadım. stepne yerıne 45 lt lık tup takıldı bagajım tamamen bana kaldı. stepne yerıne tamır kopugu aldım zaten lastıgımde hıc patlamadı. ben kesınlıkle tavsıye ederım. dırek taktırın suankı aracım 1.4 corsa ondada var huzur resmen . suan ltsı 2.5tl olan gazla, 50 tl ıle sehır ıcınde arac otomatık olmasına ragmen 230 km yapıyorum. gerısını sen hesapla

Tesekkür ederım bır otogazcıya gittim senın aracın 50krş yakar dıyıp hemen takalım dıyor yardımlarınız ıcın tekrar tesekkur ederım valla yakıttan memnunum kokluyor :)

50 kurus biraz fazla olmuş :-) , bes 2000 cc vectra ile sehiricinde o kadar yakıyorum (benzin ile). LPG icin hayattır diyenlere bir sorum olacak. LPG nin litresi 4 TL olsa LPG kullanırmıydız, neden?

50 kurus biraz fazla olmuş :-) , bes 2000 cc vectra ile sehiricinde o kadar yakıyorum (benzin ile). LPG icin hayattır diyenlere bir sorum olacak. LPG nin litresi 4 TL olsa LPG kullanırmıydız, neden?

ben kullanırdım, çünkü çevreye daha az zarar veriyor... :maden: şaka bi yana abi; ben sanmıyorum kimsenin kullanacağını. malum benzin fiyatları ortada kimse isteyerek zevk alarak lpg'li araca binmiyor. herkes mecburiyetten lpg taktırıyor. LPG bizim insanımızda tamamen tasarruf amaçlı kullanılan bir şey gerisi hikaye.

ben kullanırdım, çünkü çevreye daha az zarar veriyor... :maden: şaka bi yana abi; ben sanmıyorum kimsenin kullanacağını. malum benzin fiyatları ortada kimse isteyerek zevk alarak lpg'li araca binmiyor. herkes mecburiyetten lpg taktırıyor. LPG bizim insanımızda tamamen tasarruf amaçlı kullanılan bir şey gerisi hikaye.

Aynen öyle ama ben hatayı bir kere yaparım bir daha yapmam şahsen :) dizel alırsam ne ala alamaz isem de dizel ile benzinli arasında olan fiyat farkını koyarım bir kenara binerim benzinle benzin ve dizel arazından en az 5000-7000 TL fark var... şahsen 5000 TL benzin sanırım bana 5 yıldan fazla yeter. :D

Geri