Corsa 1.3 CDTİ Çekiş Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

temurorhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2013 model 1.3 cdti 75 hp 9500 km'de Corsam var. Aracım özellikle 4 ve 5. viteste çoğunlukla 2000-2500 devir arası çekişten düşüyor ve araç sanki arkadan bir şey çekmiş gibi kendini alıp alıp veriyor, bu sırada devir saati ibresinde titreşim şeklinde oynamalar oluyor, bu olay klima açıkken daha belirgin bir şekilde kendini gösteriyor ama klima kapalıyken de yapıyor. Sizce problem ne olabilir veya bu durumla karşılaşan oldu mu? Aracı servise götüreceğim ama en yakın servis 150 km uzaklıkta bu ara gitmeye fırsatım olmadı. Araç trafiğe 2014 ocak ayında çıktı ve garantisi devam ediyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Selenoid valfi turbo hortumları ve arıza kaydını kontrol edin. Yakıt kaynaklı da olabilir
Garanti kapsamında olduğundan dışarıda müdahele ettirmeyin derim

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yakıt kaynaklı gıbı gorunuyor aracı soyle bı 10 15 km cevreyolu otoban tarzı bı yerde yuksek devırlı kullanırsan bıde yakıtı aldıgın yerı degıstırırsen eger buyuk ıhtımal sorunun gıderılmıs olacaktır aracın km sı cok az cunku

temurorhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar yakıtı aracı aldığımdan beri Shell'den başka bir yerden almadım. Araçla toplam 700 km'lik uzun yol da yaptım, bunun 300 km'si otoban yolculuğuydu. Ben de turbodan şüpheleniyorum, olabilir mi acaba?

Sent from my iPad using Tapatalk

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla shelden alma yapar ben hıc memnun kalmıyorum shellden gazındanda mazotundanda daha az km yapıyor arac opet en guzelı mazotta po olur bp olur ama shell olmasın aracın kmde az daha o acılır kendıne gelır zamanla az devırlıde kullandınmı ıı olur :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Mustafa kötü bakımsız yada hileli istasyonlarda sorun olabilir ama bence shell in kalitesi tartışılmaz. Opet ve Petrol ofisini denedim Shell in yakıtı kesinlikle daha atak ve uzun yolda fazla km yapıyor. Yıllar sonra Opet ile yeniden kıyasladım Opet ten aldığım depoyu bitirinceye canım çıktı. Opet daha sessiz ve vuruntusuz ama araç sağır kalıyor
Bu yorumum dizel üzerine benzin kullanmıyorum

temurorhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt aldığım istasyon oldukça yoğun satış yapan ve sürekli kontrolü yapılan bir istasyon. Diğer aracımıza da aynı yerden alıyoruz yakıtı onda problem yaşamadım, gerçi o araçta DPF saçmalığı yok. Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...