corsa 1.3 cdti termostat normalmi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan nuhcolak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nuhcolak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamı yeni aldım 2006 corsa dizel arabayı çalıştırıyorum 30 40 km uzun yol gidiyorum termostat 80i geçmiyor 78 lerde anca oluyo, şehiriçinde de 80 pek yükselmiyor hava sıcaklıgı gündüzleri 15 derece civarı geceleri 5 8 civarı, corsa dizellerin hepsinde mi böyle termostat yoksa bnmkinde mi anormallik, birde depoyu fulledim şuan 610 km yaptım yakıt 1/2 ile kırmızı çizginin arasında kalan çizginin tam üzzerinde düz zeminde iken. yakında uzun yola çıkacagım fulleyip sonucu buradan yazarım

Sorun yok iciniz rahat olsun. 88 derece ustunu pek gormedim diyebilirim.

Tapatalk.

abimde de 2005 corsa var o da ben yazın bile 90 ı geçtiğini iki kere gördüm kışları hayatta 85 olmuyo dedi arkadaşlar sizlerden de yorumlar alabilir miyiz?

Usta kolay kolay 90 olmuyor. 88 de termostat açıyor. zaten uzun yol yapıyorsan 80 i geçmez pek. şehiriçinde de 80 - 85 civarı maksimum.

30 km sonra hala 80 dereceler sanki anormal...

benim corsada yogun trafige girince dur kalk vites 1-2 hiz 20KM\s asagi hizla giderken sicaklik 80le 100 arasindaki cizgiyi biraz geciyordu, trafik acildiginda hizim 60-70 yetisir yetsimez sicaklik 80n altina dusuyordu, orjinal GM thermostat aldim 50tlye sorun ortadan kalkti artik sabit 80le 100 arasindaki cizginin birazcik altinda kaliyor hizli gitsemde yavasta gitsemde, bence siz thermostati degistirin

Benimki 70 i geçmiyor uzun yolda, şehir içi de düzenli ilerlersem 80 i geçmiyor, sürekli dur-kalk olursa 85-90 arası...

Benimki 70 i geçmiyor uzun yolda, şehir içi de düzenli ilerlersem 80 i geçmiyor, sürekli dur-kalk olursa 85-90 arası...

Yerinize olsam thermostatı değiştiririm, sizin anlatığınızın aynısı bende oluyordu, eğer değiştirirseniz orginal GM almanızı tavsiye ederim, yan sanayı alman malı var 40 lıra , orjinal üzerinde GM logosu olan 50 lıra

arkadaşlar bugun behr marka termostat alıp taktırdım araçla 2 km yol gidince hararet göstergesi 85 lere geldi sonraki 7 km boyunca da genelde 87 civarındaydı eve geldiğimde 87 de duruyordu. kaloriferin ısıtması bugun daha kuvvetli idi ve motor suyundan çıkan hortumu daha önceleri bir saat kullansam dahi tutunca elimde sıcaklıgı hissetmiyordum bugun elimi tuttum yaktı resmen, bugun karşılaştıgım diğer önemli fark ise araba eksiden 2500 devire gelinde bagırırdı bariz bir şekilde bugun o ses kesildi arabayı 2500 3000 arasında vites alarak kullanmaya başladım ve motor bagırmıyor eskisi gibi.... sizce bunlar normal değil mi

durum normal, eski termostadınız arızalı imiş, yenisini takınca normale dönmüş.

Geri