Corsa B GLS arızası ve fikirleriniz YARDIMMM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan adidas19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi formlar formun daimi takipçisi olarak size sorum olucak.
Araç: Corsa B GLS 1.4 16v 190 bin km atiker lpg li
Arıza:Araç tam ısınmadan ısınana dek alt devırlerde cansız üst devirlerde iyi ve teklemede yapıyor ısınınca düzeliyor.yani park halinde gaz pedalına dip yaptıgımda 3000 devıre kadar barız bellı ahestelik yapıyor yuksek devırde sıkıntısız bu arıza hem gaz hem benzınde yapıyor Bugun ustama gittim oda inceledi ve sonra silindirlerin basınçlarını ölçtü soldan başlayarak ölçtü ve sonuncu yani 4. sılındırde basınç diğerlerinin yarısı kadar ve sibobları gitmiş dedi ve motor açılıp sıboblar değişir hatta açmışken segmanlarıda değiştiriz dedi ve ortalama 1000-1500 fiyat çıkar dedi conta takımı fılan benımde suan bu masrafa girecek durumum yok .sizden ricam bu arızayı neden yapar,motor açtırmadan yada en ucuz nasıl yaptırabılırım.

Egr yi sökerek denedinmi?
yoksa lambda sensoruna bakmak garek

selim bey egr sökerek derken fişini çıkararak mı eğer onu soruyorsanız çıkarmadım
lambda sensoru de sanırım oksıjen sensoru ??

arcınıza lpg yi ne zaman taktırdınız lpg enjektörlerinin kontrolünü yaptırdınızmı.. atiker marka enjektörler 30000 km den veya lpg ye geçiş ısısına bağlı daha önce sorun yaratabiliyor. araç soğukken gaz yememe egzos patlama rolanti dengesizliği v.s. bunun nedenide enjektör işemesi tabir edilen olay.. eğer eliniz sensörleri egr yi v.s. sökmeye yatkın değilse ve bunları temizletmek için bir yere gidecekseniz öncelikle lpg enjektörlerine baktırın derim. selim abinin de dediği gibi egr ve oksijen sensörü arızalarıda bu şekilde sıkıntı yaratabilir.

lpg enjektorlerı orjınallerdi kı 80 bın ı devırmıştı lpg ustama gıttım enjektorlerın bar ayarlarını yaptı contalarını değiştirdi temızledı ve gerı taktı ama kendımde sokebılırım bı bakmakta fayda var tesekkur ederım...

ısı sensöründen olabilir.Benzinde çok belli olmasada lpg de bariz tekliyorsa ısı sensöründen olabilir.

Geri