corsa c direksiyon kumandası

ırmscher1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar 2006 corsa c aracımda aldıgım zman dıreksıyon kumandası yoktu benım elımde olan cosmo derı kaplı ve kumandalı dıreksıyonu taktım ama eskı dıreksıyonun ıcınde kumanda kabloları yoktu nasıl yapa bılırım tesekkurler sımdıden

Teybinin modeli ne.
bildiğimiz sag sol 6 tuşlu kumanda değilmi.
Direksiyonu komple değiştirdin. direksiyon içinde bir işlem yapmadın değilmi.
Direksiyonu takarken airbag soketini taktın kapattın.
Ne yaptığını bilelim ona göre cevap yazarız.

su ankı cc20 ama en kısa zamanda ben cd 30 cd calar almayı planlıyorum sızın bahsettıgınız gıbı airbag soketı harıcı bır soket yoktu zaten bırde korna soketı vardı baska bır ıslemde yapmadım ama dıreksıyonun kumanda soketlerı var

Direksiyonun kumanda soketleri boştamı..??
Aribag soketinden korna soketini sök.
tuş takımının soketini tak kornanın boşta kalan soketi de tuş takımının boşta kalan soketine oturur.
Yani tuşları airbag ile korna arasına takacaksın. Takılımı bu şekilde.
Takılı ve teybe uç gidiyor ise sorunsuz çalışması gerek. Teybe uç gitmiyorsa çekeceksin.

Direksiyonun kumanda soketleri boştamı..??
Aribag soketinden korna soketini sök.
tuş takımının soketini tak kornanın boşta kalan soketi de tuş takımının boşta kalan soketine oturur.
Yani tuşları airbag ile korna arasına takacaksın. Takılımı bu şekilde.
Takılı ve teybe uç gidiyor ise sorunsuz çalışması gerek. Teybe uç gitmiyorsa çekeceksin.
abi bu konulara cahıl olan bırı degılım ben tamm tesekkur ederım yınede yanlız airbag cıkartıtgım zamn karsıma ıkı tane soket gelıyor bırını airbage bırınıde kornaya gırınce baska soket kalmıyor dıreksıyonun kendısındekı kumanda soketlerı bosta kalıyor yanı o soketlerı sokacak baska yer yok gobekte bırıne sordum onun adına zembelek dedı onu komple degısmen gerek dedıyanı mantık olorak dıreksıyon bosa cıkınca otomatık olorak karsında 3 soket kalması lazım 1-airbag 2-korna 3-tus takımı dıreksıyonun kendısınde bu 3 soket var ama karsılıgında 2 soket var umarım anlasmısızdır.:Dsaygılar olmadı hafta sonu sokeyım tekrar bı resmını cekeyım ıncele ıstersen

Son düzenleme:
Orçun anlamadın heralde. Tuş takımı için ayrı soket olmaz orada. zembereğin içinden airbag sargısından çıkan korna soketini söküp yerine tuş takımının soketini takman gerek. tuş takımının boşta kalan diğer ucu da söktüğün korna soketine takılacak. Bakarsan tuş takımında iki soket vardır. Birinin korna soketinin karşılığı olduğunu takınca görürsün.
Eğer tuş takımının ki oturmuyor dersen tesisat olmadığı için airbag sargın uygun değildir. tuştakımı uyumlusu ile değişebilir.
Yok sargıyı değiştirmeden zemberegin içinden kablo çekerim diyorsan 3 tane kablo çek teybin soketinden tuş takımına.

Son düzenleme:
Orçun anlamadın heralde. Tuş takımı için ayrı soket olmaz orada. zembereğin içinden airbag sargısından çıkan korna soketini söküp yerine tuş takımının soketini takman gerek. tuş takımının boşta kalan diğer ucu da söktüğün korna soketine takılacak. Bakarsan tuş takımında iki soket vardır. Birinin korna soketinin karşılığı olduğunu takınca görürsün.
Eğer tuş takımının ki oturmuyor dersen tesisat olmadığı için airbag sargın uygun değildir. tuştakımı uyumlusu ile değişebilir.
Yok sargıyı değiştirmeden zemberegin içinden kablo çekerim diyorsan 3 tane kablo çek teybin soketinden tuş takımına.
ok saol yarın bırde senın dedıgın gıb bır bakayım eger olmazsa basını agırıtıcam bıraz :d

arkadaşım direksiyon kumandan yoksa sonradan takamazsın.hava yastığı kontak ünütesi(zemberek dediğiniz parca) icinde hazır olarak soket bulunmaz.ünüteyi değişmen gerekli..ayrıca tesisat ünüteye cekemezsin cok ince bi kablo var icinde sarılmış vaziyette..ünüte harici teissat hazırıdır..yani ünüte değişmeden olmaz

arkadaşım direksiyon kumandan yoksa sonradan takamazsın.hava yastığı kontak ünütesi(zemberek dediğiniz parca) icinde hazır olarak soket bulunmaz.ünüteyi değişmen gerekli..ayrıca tesisat ünüteye cekemezsin cok ince bi kablo var icinde sarılmış vaziyette..ünüte harici teissat hazırıdır..yani ünüte değişmeden olmaz
sen haklısın galiba bunu bana hurdalıktakı bı eleman soylemıstı bende iyi araştırma yapmadan bir iş yapmam cünkü iki soket var ıcınde bır airbage giriyor öbürüde kornaya baska soket yok tesekkurler bılgılerınız ıcın

Geri