Corsa C Manuel Sağ yan aynayı kendim takabilirmiyim?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar corsaya yabancı bir ilçedeyim burdaki ustaların aracı deneme tahtası olarak kullanmalarındansa kendim sipariş verip bu aynayı değiştirmem mümkünmüdür acaba?

Bu tweteer lerin olduğu yer var orada bi blok var orayı çıkarınca 3-4 yıldıza benzer vidalar var. Onları çıkarınca aynayı komple sökebiliyormuyuz acaba? Bilen varmıdır?

Bir zorluğu falan olur mu yoksa kolay bi şekilde ben değişimi yapabilir miyim?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettigin vidaları sökünce ayna çıkacaktır dikkat et düşmesin

bu başlık teknik servise gidici

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ya teknik serviste var bi başlık sallayan olmadı. Bura self servis değilmi ? Sıraya geçiyoruz işte kendimiz alacaz kuru pilavı... Dokunmayın bu başlığa kalsın burda :D

Son düzenleme:

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sol ayna katlama yerinden kırıldı,parçacıdan aldım 45 tl ye aynayı, nerde taktırırım dedim , dur abi o da bizden olsun dedi, o bahsettiğin kapağı çıkarıp vidalara ulaştıysan sorun yok, vidaları sök aynayı çıkar, sonra yenisini tak,yalnız dış tarafın üçgen olan yerinde conta gibi bişey var dikkat et, o takarken kıvrılmasın, sonra vidaları geçir gerisini biliyosun zaten, 10 dakkanı almaz kendin yaparsın , manuelse hiç sorun yok yani, kolay gelsin

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
benim sol ayna katlama yerinden kırıldı,parçacıdan aldım 45 tl ye aynayı, nerde taktırırım dedim , dur abi o da bizden olsun dedi, o bahsettiğin kapağı çıkarıp vidalara ulaştıysan sorun yok, vidaları sök aynayı çıkar, sonra yenisini tak,yalnız dış tarafın üçgen olan yerinde conta gibi bişey var dikkat et, o takarken kıvrılmasın, sonra vidaları geçir gerisini biliyosun zaten, 10 dakkanı almaz kendin yaparsın , manuelse hiç sorun yok yani, kolay gelsin

Hiçbir zorluğu yok yani ilhan hocam. Dış tarafın üçgen olarn gerinde conta gibi bişey demişsin o ne ki? Kıvrılmasın derken? Oraya dikkat ediyim.

Ayarlamayla ilgili falan bir kısmı yok değil mi? Yani direk vidaları sıkıntı tutar ve yön olarak bozulma falan olmaz sanırım?

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söküp takarken en çok dikkat etmeniz gereken 6 tanebeyaz pim var onları kırmamak gerek ve kapının arasına düşürmemeniz gerek onun dişinda bi sorun yok düşerse kapıda tıkır tıkır ses yapar.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
yıldıza benzer dediğiniz vida çok büyük ihtimalle torx denen cinstendir...
ona uygun anahtar edinin önce. yoksa çok zorluk çekersiniz yada yalama yaparsıznız, yada tam sıkamazsınız... vs.vs.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Söküp takarken en çok dikkat etmeniz gereken 6 tanebeyaz pim var onları kırmamak gerek ve kapının arasına düşürmemeniz gerek onun dişinda bi sorun yok düşerse kapıda tıkır tıkır ses yapar.

Beyaz pim dediğin bu tweeter ların olduğu küçük bloku tutturmak için olanlar mı?

Ben sanki 3 tane gördüm ama onlardan. Hatta benim onlar biraz zayıf tutuyor. Bu nedenle biraz açıklık var diğer sol tarafa göre.

O tutturma aparatlarından bulmam mümkünmüdür acaba değiştirmek istesem?

Bu ayna değişme ile ilgili resimli falan anlatım yokmudur arkadaşlar daha önceki konularda falan ben bulamadım...

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbir zorluğu yok yani ilhan hocam. Dış tarafın üçgen olarn gerinde conta gibi bişey demişsin o ne ki? Kıvrılmasın derken? Oraya dikkat ediyim.

Ayarlamayla ilgili falan bir kısmı yok değil mi? Yani direk vidaları sıkıntı tutar ve yön olarak bozulma falan olmaz sanırım?

evet zor değil, parçacı hemen söktü taktı, ben kendim yapmadım ama eskiyi söktü yeniyi taktı yani, uygun tornavidayı bulursan sorunsuz olur

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynayı sökünce orda içinde büyük bi plastik yumusak conta gibi bişey var... Bu plastik olan dışındaki kaportaya değen yerin içinde. Aynı büyüklükte. Oranın içinde yazıyor gm diye... Fakat aynayı değişmiş olabilir adam. Onu anlayamadım. Anlamak da mümkün değil sanırım...