Corsa C ön konsol sökmek ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan angus41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

angus41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar konsolu sökmek için nelere dikkat etmeliyim civatalar nerdedir ? bilen tecrübesi olan varsa paylaşmasını isterim amacım ses yalıtımı

DSCF0305.jpg

buraya kadar geldikten sonra boru yada barı söküp devam edebiliriz

DSCF0310.jpg

buraya kadar gelip yapsam bile güzel bi sonuç alabilirim diye düşünüyorum ama ben bulduğum diğer görüntüleride paylaşıyım adam arabayı komple anadan üryan soymuş

DSCF0321.jpg

DSCF0323.jpg

sökme nedenın nedır onu sormak ısterım ılk olarak ? montaj yaptıgında eskısı gıbı olmayabılır ses yapabılır onlar daha cok onemlı bence
burda gorundugu kadar kolay degıl cunku burda elektrık tesısatı yok farkındaysan
ılk olarak akunun kutup baslarını sök
daha sonra teyp ı cıkar ortadakı havalandırma ızgarlaarını 4lu dugmesının ordan bıcak gıbı bısey yardımı ıle kurtarıp cıkar ıcındekı vıdaları sök
klıma dugmalreırnın oldugu kısımı cek cıkar
yukardakı ekranı al
torpıdoyu acve ordakı vıdaları sök
daha sonra vıtesın oldugu kısımdakı ılk olraka küllük sök sonra kenardakı vıdalardan kurtarıp orta bölmeyı al
daha sonra dıreksonun arkasında aırbag ı cıkarmak ıcın vıdalar var onları cıkar sonra gobekten dıreksıyonu somununu cıkartıp al
daha sonra km tablasını dıkkatlıce soküp aglantılrındn ayır
sonra zaten asıl tek parca kalan goguslugu tutan vıdalar ortaya cıkar ve onlarıda sökup cıkartabılırsın

nasıl söküleceği hakkında bir bilgim yok ama olurda yaparsan araba gerçekten binilecek bir araba olur onu biliyorum..

sökme nedenim ses yalıtımı.motor gürültüsünden kurtulalım derken torpido zırıltılarımız olabilir haklısınız aama göze alıcaz.dağıtması değilde toplaması mesele sanayide döşemeciler falan halledebilirmiki sökme toplama işini ?

usta ıcerden sökmene gerek yokkı paylastıgın fotolara bakarsan eger o torpıdo sökuldukten sonra kalan sıyah kaplama altı kalın sungerlı sen dırekt kaplamayı kaput altından yap derım bence butrself mı ne var ya al onlardan motor kaputunun alt kısmını kabine bakan kısmını kapla motor sesi kesılır buyuk oranda

bugün baktım dediğiniz kaplama benim araçtada var dediğinizi motor indirmeden uygulaması zor ama elimizin girdiği yere kadar yapıcaz.uygulayınca sonuçları burdan paylaşırım teşekkürler

motoru ındırmeye gerek yok arakı krıko ıle kaldırrsınız alt aşagı kısımlar ıcın dıger kısımlarıda üstten halledebılırısnız aracın alt sesını kesmek ıcınde hem korkzyonu onlemek ıcınde zıftleme var pütür denılen ondan yapın yada yaptırın daha saglıklı olur

Geri