Corsa D 1.2 Bakım için ??

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Corsa D 1.2 easytronic Z12XEP19 21000 km'de aracıma bakım yaptırmak istiyorum hava yağ benzin filtreleri bujiler ve yağı değiştirmek istiyorum

1 - hangi yağı tavsiye edersiniz marka olarak bir de 10/40 mı 20/50 mi olması gerekli

2 - Hava yağ benzin filtreleri ve Bujileri alırken nelere dikkat etmeliyim misal buji tek tırnaklı mı çift mi?

şimdiden fikirleriniz için teşekkürler

20 50 mi ne yapdın arkadaşım :D kamyonmu kullanıyorsun :) 5 30 yada 10 40 idealdir.. mobil yada castrol iyidir..

yağ için castrol edge tam sentetik, 5/30
buji ve filtreler için özel bir şey yok.aracın bilgilerini yedek parçacıya verdiğinde zaten kullanman gereken parçaları verir sana.bujinin yapısında değişiklik yapma.
bir de senin araçta benzin filtresi yok.
aracı uzun süre kullanacaksan 100-120 tl civarı k-n kutu içi filtreler var.tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar Corsa D 1.2 easytronic Z12XEP19 21000 km'de aracıma bakım yaptırmak istiyorum hava yağ benzin filtreleri bujiler ve yağı değiştirmek istiyorum

1 - hangi yağı tavsiye edersiniz marka olarak bir de 10/40 mı 20/50 mi olması gerekli

2 - Hava yağ benzin filtreleri ve Bujileri alırken nelere dikkat etmeliyim misal buji tek tırnaklı mı çift mi?

şimdiden fikirleriniz için teşekkürler

parçları orjinal al yağ olarak mobil castrol yada servisin kullandığı gm olabilir 5w30 idealdir 10w40 alıp sonda 5w30 yaa 5w40 koyarsan yağ yakmaya başlayacağını söylüyorlar

Geri