Corsa D aracıma 2 Kolon eklemek İstiyorum

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 corsa aracımın arka bagaj kapağı ile beraber kalkan sökülüp takılabilir parçaya soketli şekilde (an gelince o parçayı komple çıkarabileceğim gibi) 1 çift pioneer TS-A6965S 400W-60W RMS Oval Oto Hoparlör takmak-taktırmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile bizim teyplerde 7 kolon çıkışı mevcut ve hepsi şuan faal durumda.
Merak ettiklerim:
1-Bu kolonları arabamdaki sistemi en az bozarak yada hiç bozmayarak bağlayabilir miyim? Yani atıyorum şu an kapılarda çalışan 2 tane tweeterin uçlarına ek kablo ile bu kolonlara yürüsem vb. gibi. veya başka öneriniz var mı?
2-Bu kolonları bağladığımda aracımdaki ses kalitesi hissedilir derecede atrar mı? (çok birşey beklemiyorum biraz kalite katsın, bas-tiz biraz yavan kalıyor) yoksa aynı kalitede devam mı eder?
3-Elimde 1 çift eskiden kalma philips tweeter var, bunlarıda bu kolonların yanına, kolonların beslendiği kablo ile bağlasam yararımı olur zararı mı?
4-Evimdeki diğer bir philips 5+1 ses sistemini aracımın çakmaklığından aldığım 12v ile çalıştırabildim, ancak teypten çıkış alamadığım(arabayı kurcalamak istemediğimden) için sesi deneme şansım olmadı, bu 5+1 in subwoofer'ını da bir kolondan uç alarak ses versem ve bagaja koysam sağlıklı birşey olur mu? yoksa riskli birşey olup fazla mı çılgınlık olur.
Emek verip cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.

çalışan tweeterdan kablo çekersen ön arka ayarını ana ünite üzerinden yapamazsın.soket üzerinden arka tarafa kablo çekmek en sağlıklısı olur.

ses kalitesi pek de artmaz.sonuçta ana ünite aynı.ama eskisinden daha iyi olur.

zaten ekleyeceğin hoparlörün gücü orijinal ana üniteye fazla gelecek.bir de üzerine tweeter ekleme.ayrıca teknik olarak tweeterların ön tarafta bulunması gerekir.

5+1 sistem parçalarını araç içinde kullanmak fikri tüm forumlarda geçer.voltaj kısmını halledebilirsin ancak ev sistemlerinde kullanılan sub hoparlörleri genellikle yüksek ohm ile üretilirler.ev sistemi parçaları araç içinde pek verimli çalışmıyorlar.

usta elın yatkın degılse sen hıc ugrasma derım en basında..
yatkınsa arkadan teyp e kadar kablo turut 2 takım bagaj lambasının oldugu kısımda bosluk olması lazım ordan gir arka koltukları yatır arka kapının bastıgın yerdekı plastıgı ön kapının bastıgın yerdekı plastıgını sök oralardan yurut kabloyu temız olur hem ses konusundada gene de guzel ses verır aryı bagladıgında twetr olayınıda gerek yok bence arkaya takmaya yada başka bı yere aracın ustundekı twetrlar guzel sonucta en fazla onlarla degıstır derım bı dene..

Teşekkür

Çok teşekkür ederim arkadaşlar üşenmeden yazmışsınız, elinize sağlık..

Geri