Corsa D aracıma hesaplı sis farı buldum yardım...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan olciyak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D aracıma hesaplı yan sanayi bi sis farı buldum sizce almalımıyım?
Arka sislere baglamak istiyorum elım tornavida tutuyor fakat fazla teknık bilgim yok basit bi şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirmiyim?
Ögrenciyim ıspartada sanayide taktırmak istesem sis farı kadar para isterler birde arıza açması için sigortalarla arabayla falan oynarlar malum tuttuklarını öpüyorlar burası ısparta :mad:
(yani kısacası bana en basit biçimde kurulumu anlatabilecek biri varmı eger varsa ben sis farını almak istiyorumda) (şimdiden teşekkur ederım)

Önce eğilip tampon altına bir bakar mısın araçta tesisatı var mı? Sis farının kalitesini pek önemsemiyorum, tırnakları, ayakları örtüştüğü sürece yan sanayii alınabilir.

büyük ihtimalle sis farında deformasyon vs yoktur , kablo tam olarak nerede olucak dışarısı yagmurlu da fazla duramayabilirim :(
ya bikaç kişide okumuştum kablo çekiliyor röle falan diye :/ ama röle ne işe yarar bilmiyorum ama sade bi şekilde anlatılırsa baglantıyı yapabilecegime inanıyorum :) ılgılendıgınız için tesekkur ederım :)

ya biraz arastırdım da röle akuden cekersem gerekıyormus ben onunla ugrasmasam da , gitsem kablo alsam sislere baglasam bi ucunu şase yapsam diger ucunu da arka sis anahtarına versem işlem olurmu?
Arabayı yakmayalımda durdukyere :D
Opel servisi ben yan sanayi şey takmam dedi bcm kabul etmezse ımkansız dedi :) yani anlıyacagınız ya alıp ızmırdeki ustama yaptıracagım yada kendım kolay bi biçimde baglantısını yapacagım :confused:

Olcay araçların elektrik tesisatına üstün körü müdahale etmek çok tehlikelidir. En basit bir ifade ile bir araç üç şekilde yanar. 1- Hatalı elektrik işlemleri sonucu 2- Akaryakıt kaçakları 3- İnsan kaynakla eylemler (sigara, terör gibi)

Olcay araçların elektrik tesisatına üstün körü müdahale etmek çok tehlikelidir. En basit bir ifade ile bir araç üç şekilde yanar. 1- Hatalı elektrik işlemleri sonucu 2- Akaryakıt kaçakları 3- İnsan kaynakla eylemler (sigara, terör gibi)

savaş abi uyarın ıcın tesekkur ederım zaten bu konuda bilgisi olanlara danısma amacıyla açtım konumu ;)

Araçlarda kullanılan kabloların ve sigortaların renkleri ve kalınlıklarının bir özelliği vardır. İstersen malzemeleri kendin al (kablo, role, birkaç tane fiş, açma kapama anahtarı), hatta bu işi yaparken mutlu olurum dersen sisleri de yerine kendin monte et ustaya da tesisat için el işçiliği ver, ama illa hesaplı olsun diye de kalitesiz bir işçiliği tercih etme.

Araçlarda kullanılan kabloların ve sigortaların renkleri ve kalınlıklarının bir özelliği vardır. İstersen malzemeleri kendin al (kablo, role, birkaç tane fiş, açma kapama anahtarı), hatta bu işi yaparken mutlu olurum dersen sisleri de yerine kendin monte et ustaya da tesisat için el işçiliği ver, ama illa hesaplı olsun diye de kalitesiz bir işçiliği tercih etme.

ya emın olun su anda ıspartada olsanız bunları soylemezdınız izmirdeki ustam bedavaya bile takar sorun degil parası neysede veririm oda problem degil , fakat ısparta oyle degıl adamlar durduk yere araçta arıza falan cıkartıyorlar garip insanlar , daha oyle durust bi esnafa hiç rastlamadım :/ En basitinden pazarda bile şu olaya şahit oldum domatesin kılosunu 75 kurustan verdigi ısparta halkından bi insana yanında olmama ragmen bana kılosunu 1 tl ye satmıştır ;) ya bunlar ufak hesaplar fakat ben sanayıye gıdersem o adam arabamı benım yapacagımdan daha kotu yapar bidaha oraya geleyım dıye belkıde sıgorta kutusunu bıle yaktırtabılır , bi ihtimal bana gelır dıye ;)
hiç bosuna zorlamayın bu zihniyeti 3 yıldır anlamıs degilim ögrenci olmasa açlar ama bi o kadarda saygısızlar...

neyse konumuza dönelim :) benim direkt olarak arka sis farına bu işlemi uygulamam için neler gerekiyor ve nasıl uygulamam gerekiyor bu konuda basitçe yardımcı olabilecek bi arkadas,abi varsa cok mutlu olurum.
tesekkur ederım :)

Konu dağılmasın, o zaman en güzeli sis lambalarını alıp bagaja koyacaksın, İzmir'e geldiğinde kendi ustana taktıracaksın.

Geri