Corsa D & Astra H

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizlerin bilgileri ve tecrübelerine dayanarak bu konuyu açtım.

Şu anda 2006 model Chevrolet Spark 0.8 SE kullanıyorum. Çok ekonomik otomatik vites klimalı küçük bi araç. Yani tam bi bayan aracı. Araç annemin arabası. Cumartesi günü 45.000km bakım için Mersin Gedizler Opel servisine gittim. Aracımın bakımı yapılırken showroomda ki araçları inceledim.
Astra H ler şu anda astra classic III olarak çıkıyor ve konfor paketi standart.

Yol bilgisayarı
Hız sabitleyici
Otomatik klima
Mp3 Çalar
Direksiyondan kumanda
Aux-USB girişi
Kol dayama
Sis farı
Yağmur sensörü
Park Sensörü
Far Sensörü
Easytronic vites
1.6 115 bg

En son olur fiyatı:34.000tl
Şimdi 1.6 olanı çok yakar düşüncesiyle 1.4 90bg olanını düşündük.
onun da en son olur fiyatı :32.000tl

Şimdi gel gelelim asıl konuya. Benim baba anneye opel corsa almak istiyor ve arabadan fazla anlamadığı için ;opel corsa olsun en boşundan olsun sadece klima ve otomatik vites olsun diyor :)

Bahsettiği araç; Opel Corsa 1.4 AT Essentia
Fiyatı:31.000tl

özellik olarak sadece direksiyondan kumanda var.

dün akşamdan beri opel astra h' ye ikna etmeye çalışıyorum. ama gel gelelim araçları gözüyle görmediği için bir türlü sözümü dinlemiyor.

şimdi sorarım size arada 1000 tl fark var :) hangisini alırdınız?

Son düzenleme:
spark tam bir şehir içi aracı bu araçtan bizim ailede de var ama bizim araç durmadan yatıyor ve kulanılmıyor 2006 model turuncu aynı sizinkisi gibi içerisinde galiba jvc teyp te olması lazım bizim araç daha 2.000 km bile olmadı yatıyorrr

şimdi gelelim asıl konuya opel corsa 1.4 tam otomatik bir araç daha önceki spark gibi ayağını frenden çek ileri doğru gitmeye başlar ve boyut olarak astra ya göre daha kompakt ve yeni nesil bir araç

astra 1.4 easytronic ise yarı otomatik bir araç yokuş kalkış destek sistemi ile yokuşta kaydırmaz ve eski kasa bir araç

anladığım kadarıyla bu araç evin 2. aracı olacak ve daha ufak yapısı ile ben annenize corsayı öneririm satarkende 1.4 tam otomatik corsayı astra 1.4 easyden daha rahat satarsınızz illa astra olacaksa 1.6 tercih nedenidir
bu arada easytronic vites seçimlerinde yokuşlarda bazen bocalıyabiliyor ve manuel kullanması gerekebilir ve Benim annemde bazen benim corsayı ara sıra kullanıyor easytronic te sıkıntı yaşayabiliyor yokuşlarda vites seçimlerinde bazen bocalıyorr ama bu easytronic vites sorunludur olarak algılanmasın ben 6 yıldır easytronic eski nesil vites kullanıyorum ve ben gayet memnunum
annenin alışmış olduğu eski nesil tam otomatik vites corsa da var corsa iyi br tercihdir

corsa 1.4 otomatik işinizi falasıyla görecektir

aracı almaya karar verirseniz bayiden ekstra ne alabiliyorsanız kardır kaput koruma filmi karter koruma gibi..

Son düzenleme:
Eger Astra 1.6 olmuyacaksa corsaya bakın astra h nin 1.4 u tutulmuyor cunku bence astra 1.6 alın hem satarken sorun olmaz hem daha atak yakıt sorununuda lpg ıle halledersınız

hiç tartışmaya bile gerek yok . Astra h

spark tam bir şehir içi aracı bu araçtan bizim ailede de var ama bizim araç durmadan yatıyor ve kulanılmıyor 2006 model turuncu aynı sizinkisi gibi içerisinde galiba jvc teyp te olması lazım bizim araç daha 2.000 km bile olmadı yatıyorrr

şimdi gelelim asıl konuya opel corsa 1.4 tam otomatik bir araç daha önceki spark gibi ayağını frenden çek ileri doğru gitmeye başlar ve boyut olarak astra ya göre daha kompakt ve yeni nesil bir araç

astra 1.4 easytronic ise yarı otomatik bir araç yokuş kalkış destek sistemi ile yokuşta kaydırmaz ve eski kasa bir araç

anladığım kadarıyla bu araç evin 2. aracı olacak ve daha ufak yapısı ile ben annenize corsayı öneririm satarkende 1.4 tam otomatik corsayı astra 1.4 easyden daha rahat satarsınızz illa astra olacaksa 1.6 tercih nedenidir
bu arada easytronic vites seçimlerinde yokuşlarda bazen bocalıyabiliyor ve manuel kullanması gerekebilir ve Benim annemde bazen benim corsayı ara sıra kullanıyor easytronic te sıkıntı yaşayabiliyor yokuşlarda vites seçimlerinde bazen bocalıyorr ama bu easytronic vites sorunludur olarak algılanmasın ben 6 yıldır easytronic eski nesil vites kullanıyorum ve ben gayet memnunum
annenin alışmış olduğu eski nesil tam otomatik vites corsa da var corsa iyi br tercihdir

corsa 1.4 otomatik işinizi falasıyla görecektir

aracı almaya karar verirseniz bayiden ekstra ne alabiliyorsanız kardır kaput koruma filmi karter koruma gibi..

ali abi spark satılık, bizim ihtiyaçlarımızı gidermiyor. ebat olarak. kalabalık bi aileyiz annemi bindirdim corsaya. corsa essentia yı annem begenmedi. çok basit dedi oturuşu rahat değil dedi. opel astra h ye bindi çok begendi. şimdi astra alınacağı kesinleşti. geriye motor seçeneği kaldı. ama 1.6 olan çok yakıyor diyolar ? teşekkür ederim abicim

Eger Astra 1.6 olmuyacaksa corsaya bakın astra h nin 1.4 u tutulmuyor cunku bence astra 1.6 alın hem satarken sorun olmaz hem daha atak yakıt sorununuda lpg ıle halledersınız

abi bizim aile bireyleri prensip olarak lpg li araç kullanmıyolar hemde pek aramız yok lpg ile. satılıp satılması sorun değil zaten şunun şurasında annem en fazla 3-4 yıl araç kullanır. corsayı begenmedi annem illaki astra istiyor

araçlar aile şirketimizin adına alınacak 3 adet alınacak o yüzden filo satışa giriyormuş indirim var. 2 tanesi otomatik vites olacak(motor seçeneği belli değil)
1 tanesi dizel olacak(vites seçeneği belli değil)

Astra h alınacaksa dizel olsun benzinli 1,6 çok yorar sizi 1,4un bildiğim gibi piyasası yok.

Astra h alınacaksa dizel olsun benzinli 1,6 çok yorar sizi 1,4un bildiğim gibi piyasası yok.

yani hepsini dizel, 2 tanesini otomatik, 1 tanesini manual olarak mı alalım ? 1.6 nın ortalama yakıt tüketimi nedir ?

Geri