Corsa D Çıkma Amortisor Takımı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Acarx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Corsa 1.3 Dizel bir araca sahibim sağ önden lık lık sesler geliyordu bir özel servise götürdüm ve usta amortisor takımı+bilyalar+takozlar değişmesi gerekiyor dedi ve komple işçilik dahil 450TL masraf çıkardı halbuki takozları geçen sene değiştirmiştim başka bir yerde..

Bunların çıkmasını bulsam sizce ne kadar verimli olur? yada sağlam birşeyler bulabilirmiyim?

Olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Amortisörler bir aracın dengesi için çok önemlidir, o nedenle bu tür hayati parçalarda çıkma veya tadilat görmüş parçalar tercih edilmemelidir.

Amortisörün çıkmasına güvenilirmi?
Bulacaın kaç amortisör performans için sökülmüş olabilirki :(

bulacagın cıkma amortısore yenısı kadar paera ısterler..gırme o işlere derim...

Eskiden yeni olmaz.İnternette o parçaları daha uygun fiyata bulup ustaya taktırtabilirsin kanısındayım.Ha senin ustan biraz garantiye kaçmış 3 parçayı değiştirerek sesi kökünden keseyim demiş.

Takozlar original değilse 1 sene içinde ses yapıyorlar bilginize. Araçta original tercih edeceğim ilk parçalardan biridir.

Tavsiyeler için teşekkürler

@haydut25 internete çok yere baktım ama ustanın verdiği fiyatla aynı fiyatlar.
Bunlar Orijinal fiyatı felan dedi ama ...
Umarım orijinal yerine yansanayi felan değildir çıkardığı meblağ.

Tavsiyeler için teşekkürler

@haydut25 internete çok yere baktım ama ustanın verdiği fiyatla aynı fiyatlar.
Bunlar Orijinal fiyatı felan dedi ama ...
Umarım orijinal yerine yansanayi felan değildir çıkardığı meblağ.

Abdullah Selam,
Darıca, Gebze de hangi ustaya gidiyorsun? Amortisör de Opel de güzel bir kampanya var. Gebze yan yola yetkili olarak Ekcanlar var. 140 lira amortisörün tanesi, 40 lirada işçilik alınıyor. Kampanya adresi: http://www.opelclubcard.com/kampanyalar.asp Aklında olsun. Parçalar için opelparcaci.com ile irtibata geçersen, original garantili ürünü daha uyguna sağlarlar, işçilik de servisten çok daha uygundur.

Emre bey bilgi için teşekkür ederim.
Araç Ek-Can çıkışlı zaten ama çok fahiş fiyatlar verdiği için orayı bırakıp Yıldız opel özel servisine yaptırıyorum aracı sürekli.. Takozları konyada değiştirtmiştim bu arada :/

Hatta başımdan geçen bi olayı anlatayım.
Gebze-Develi de baskı balatayı yaktım zorlayarak ek-can a gittim her zamanki gibi bundan 2 sene önce yaklaşık 1.750 lira fiyat çektiler baskı-balata ya yok artık dedim ve çıkıp o özel servise gittim bana tam hatırlamıyorum 400-450 tl ye hallolacağını söyleyince açıkcası kuşkulandım. Tabiri caizse sağdan-soldan aldığım fikirler fiyatlar doğrultusunda oraya götürdüm ve yaptırdım ve hala memnunum...

Geri