Corsa D Fren Balataları

jacktheblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2. el olarak aldığım 2011 model 111.yıl Corsa Enjoy serisi aracım var. Aracın fren balataları sizlere ömür sol tarafın. Ve işin kötüsü sol ön fren balatası bitik olduğu için diski de aşındırmaya başlamış. Fren yaptığımda gelen sesten ötürü anlamaya vakıf olabildim.İşin en kötüsü ise, Bodrum'da parçayı bulamadım. İzmir'i aradım yarın fiyat alacağım ve yüksek ihtimal gelecek ama bu parça normal Corsalar için olan balatalardan olmadı. TRW marka. Bir de pek parçaların orjinalliğinden anlamadığım için burada bana TRW marka orjinal parça dendi. Doğru mudur? Balatalar için 170 Tl, Diskler için toplam işçilik dahil 515 TL fiyat verildi. Parçaları ben kendim alırsam 70-75 TL işçilik olacak sadece. Bu parçaları nasıl bulabiliriz? İnternette bakıyorum ama hiç anlayamadım. Yanlış bir parça almak istemiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

trw orjinal değildir.. orjinal gm balata bulabiliyorsanız iyi olur ama ebc balata bulabilirseniz güzeldir tavsiye ederim..

trw orjinal değildir.. orjinal gm balata bulabiliyorsanız iyi olur ama ebc balata bulabilirseniz güzeldir tavsiye ederim..

Teşekkürler anlamadığım için sorayım istedim. Peki 111.yıl ile normal Corsa'nın fren balatalarının tutmama şansı nedir? Çünkü normal Dizel Corsa'nın getirdi parçasını ama parça büyük geldi anlamadım bende.

111.yıl üretiminin farkı piano black göğüs ,111. yıl arması.. vs gibi ufak tefek görsel farklar değil mi..

balata gene aynı balata.. fark edeceğini sanmıyorum.. yanlış bir modelin balatasının gelmesi muhtemel

111.yıl üretiminin farkı piano black göğüs ,111. yıl arması.. vs gibi ufak tefek görsel farklar değil mi..

balata gene aynı balata.. fark edeceğini sanmıyorum.. yanlış bir modelin balatasının gelmesi muhtemel

Aynen öyle. Hız sabitleyici, 16lık çelik jant vs. İşin garibi Opel servisi özel bir servis Corsa C serisi diyor :) Diyorum D serisi. Allah'tan yedek parçayı telefonla sorduğu D serisi dedi de inandı bana :) Parça geldi anlamadım takamadılar. Büyük gelmiş dediler. Motor nosuna kadar verdik ruhsattan ama. Yarın bi kendim gidip bakacağım merkez sanayiye ne olacak. Yedek parça konusunda uyardığınız için teşekkürler burada maalesef herkes kime denk gelirse moduyla çalıştığı için pek anlamıyorlar, anlamayanı da güzelce söğüşlüyorlar :)

ilk işiniz oraya daha uğramayın

motor kodunuzu söylerseniz fiyat bakayım.. trw balata 60 tl gözüküyor diye hatırlıyorum

Son düzenleme:
corsalarda bir büyük birde küçük balata vardır sanırım aracın motoruna göre değişiyor

Corsanın 2 çeşit balatası var. Aracınız 1.4 ise büyük tip almalısınız, zaten taktıracağınız yer sizin yerinize parçacıdan gidip alır gelir.
Ben geçen yıl bir özel serviste değiştirdim, usta parçacıya gitti geldi ve GM ile TRW olduğunu söyledi bende GM olsun dedim. Keşke demez olaydım 1 yıldır balata sesi bitmedi. Siz siz olun Bosch, Trw... alın.

Yardımlarınız için teşekkürler. Bornovadaki sanayi sitesinde bulunan Opelciyi aradım. Daha önce kendisinden bir parça almıştım. Diskler ve balata 150 TL olarak fiyat verdi. EB marka anladım ama sanırım EBC telefonda sesi az geliyordu. Alman malı olduğunu söyledi. Bugün gönderecek malzemeyi yarın taktırırım yüksek ihtimal. Orjinalin ise şu an toplam 700 TLye mal olacağını söyledi.

Geri