Corsa D H1 Led Uygulaması

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün, yağmurlu hava dahi olsa bir fırsat bularak hafta içi gelen h1 ledlerin montajını yaptım arkadaşlar. Ürün standart onu öncelikle belirteyim. H1 sokete sahip bir adaptörle geliyor ve piyasadaki ledlerden daha kısa. Önceden almış olduğum bir led vardı uzun geldiği için takamamıştım. İkisi de çalışsaydı aldığım fiyattan forumdan birisine vermeyi çok isterdim ancak bir tanesi bozuk olduğu için para iadesi almıştım diğeri de bende kaldı. Fotoğrafta gördüğünüz üzere ikisini yan yana koyduğumda bariz kısa olduğunu görebilirsiniz.

3vqa3blm.jpg

Montajı konusunda bir bilgi vermek istiyorum. Normal ampulü söktünüz ve bunu direk taktığınız zaman sabitleme yayını fanından dolayı takamayacaksınız. Adaptörü çıkartıp adaptörü yay ile sabitledikten sonra ledi takacaksınız ancak bu sefer de adaptör sabit olduğu için eğim vererek takmakta zorlanıyorsunuz. Yayın adaptöre uyguladığı kuvveti yenecek şekilde bastırıp adaptöre biraz eğim verebilirseniz rahatça takarsınız. Tüm bunların rahatça ve strese girmeden yapılabilmesi için farı sökmek şart, Corsa D' de farı sökmek için ise tamponu sökmek şart. Hava şartları ve karanlık olmasından dolayı benim 2 saatimi aldı. Gündüz güzel bir havada 45 dakika ya sürer ya sürmezdi. Öteki türlü farı sökmeden el yordamıyla neyin ne olduğunu anlamak imkansız bu yüzden Corsa D sabipleri farı sökerek taksınlar.

Bir de video yükledim Youtube' ye ancak görüntü kaliesi nedense düştü kafasına göre döndürdü falan pek anlamadım ve itiraf edeyim uğraşamadım da. İlerleyen zamanlarda inşallah daha düzgün kalitede bir video yüklerim.

Aydınlatması için de şunu söylemek istiyorum. Elbette far tasına halojen ampul gibi uyum sağlamadı hatta yaktığım zaman kısalar gibi yüksek oranda yeri aydınlatıyor, az bir miktar karşıyı aydınlatıyor ancak kısaları bastıracak kadar güçlü bir aydınlatması var ki kısa farlarda da philips xtreme edition takılı ve gece yoldaki tabelaları aydınlatmada problem yaşamadım gayet güzel okunuyor. Eğer bir mercek takılı olsaydı ve bu aydınlatma gücünü yere değil de tam karşıya yönlendirebilseydim gerçekten efsane olacaktı bundan eminim.

Lafı uzatmadan yüklediğim videoyu paylaşayım

https://www.youtube.com/watch?v=uwYQ3dYaukk

Ürünün linki de bu olmakla birlikte (Videoda da paylaştım) aracına far takmak isteyip de farına bir türlü fanlı ledleri sığdıramayan arkadaşlar bu ürünü değerlendirebilirler.

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG...&terminal_id=faa700faf4ed4da38f170f92983b53aa

Not: İlk aldığım led hem çok ısınıyordu hem de fan sesi muhtemelen içeri gelecekti. Bu led hem daha az ısınıyor hem de fan çalışma devri düşük olduğu için kabine herhangi bir fan sesi gelmesi söz konusu değil.

Okuduğunuz için teşekkür eder bir sonraki uygulamada görüşmek üzere hepinize iyi pazarlar dilerim

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçlar h7 değilmi https://urun.n11.com/xenon-far/led-xenon-c6-4200-lumen-h1h3h4h7h8h11h15h2790059006-P190228858 indirime girmis corsa d 2012 ye sahibim alsam olurmu sence görüsünü belirtirsen sevinirim

Corsa D' de uzunlar h1 kısalar h7.

Ürün ölçülerini bilemediğim için far yuvasına sığıp sığmayacağı konusunda emin değilim. Ayrıca bunlar Çin' de, Türkiye' deki indirimli fiyatının neredeyse yarısına satılan ucuz ledler olduğu için pek bir şey beklememek gerek. Kargo beklerim derseniz benim kullandığım ledin h7 adaptörlüsünü aynı fiyata alabilirsiniz.

gibss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzunlarimi alim sizce kısalardada randiman alamaz mıyım

Corsa D' de uzunlar h1 kısalar h7.

Ürün ölçülerini bilemediğim için far yuvasına sığıp sığmayacağı konusunda emin değilim. Ayrıca bunlar Çin' de, Türkiye' deki indirimli fiyatının neredeyse yarısına satılan ucuz ledler olduğu için pek bir şey beklememek gerek. Kargo beklerim derseniz benim kullandığım ledin h7 adaptörlüsünü aynı fiyata alabilirsiniz.
Fiyat onemli değil hocam bana olur veya olmaz gibisinden bilgi verirseniz sevinirim

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Muzaffer Bey, biraz geç oldu ama sormak istiyorum; Neden H7 yani kısa farları Led yapmayı düşünmediniz??

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürünü almak sorun değil de ömrü kısa 2 ay gitti benimki 2 çift almıştı kisalar öldü

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi