Corsa d k&n hava filtresi temizliği(fotolu)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
corsaların orjinal filtreleri 45 tl olduğundan k&n filtresini almıştım ve temizleme zamanı geldide geçti bile:)bugün elime ulaşan temizleme setiyle hemen işe giriştim setin içinden bir tane temizleme sıvısı(kibu sıvının kokusu bimde satılan yağ çözücüden:))bir tanede özel yağı çıkıyor ben 55 tlye aldım internetten yapılacakları sıralarsak leğen içine filteryi koyup iki tarafınıda temizleme spreyiyle güzelce ıslatıyoruz ve 15 dk bekliyoruz sonra leğene su doldurup filtredeki yumuşayan pislikleri temizliyoruz son olarak çeşme suyunda(kesinlikle sıcak su yada sabun kullanmadan) çalkalıyoruz ve doğal kurumaya bırakıyoruz
gerekli malzemeler:
1 adet k&n filtre
1 adet k&n temizleme seti
1 adet diş fırçası(ben kullanmadımbalçık gibi yağlı pisliği fırçalamak zor hem pamuk filtrenin yırtılma ihtimalide var)
1 adet filtrenin büyüklüğüne göre leğen yada kap

kuruduktan sonra yarında yağlama kısmının anlatımını yaparım:)

not:foto kalitesi için kusura bakmayın iphonenun kamerasıyla çektim:)

Ekli dosyalar

• IMG_0236.webp
    IMG_0236.webp
    54.9 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_0237.webp
    IMG_0237.webp
    47.3 KB · Görüntüleme: 120
  • IMG_0235.webp
    IMG_0235.webp
    45.8 KB · Görüntüleme: 109
Güzel anlatım olmuş tebrikler ancak ben hiç uğraşmıyorum orj. filtre ile :) bende aksesuarcıdan aldığım 50 TL lik açık hava filtresi var , aracın kendi hava filtresini ve kapağını söküp yerine taktım çokta iyi oldu tek farkı deli gibi ses çıkarıyor abarth egzozdan farksız o derece :D kirlendimi oto yıkamacıda hava tabancası ile hava tutturuyorum tamamdır yola devam :D

Güzel anlatım olmuş tebrikler ancak ben hiç uğraşmıyorum orj. filtre ile :) bende aksesuarcıdan aldığım 50 TL lik açık hava filtresi var , aracın kendi hava filtresini ve kapağını söküp yerine taktım çokta iyi oldu tek farkı deli gibi ses çıkarıyor abarth egzozdan farksız o derece :D kirlendimi oto yıkamacıda hava tabancası ile hava tutturuyorum tamamdır yola devam :D

hava tutunca pamuk filtredeki hava gözenekleri dahada büyüyor benimki diesel olduğundan açık tip almadım:)

bu arada yeni fotolarda geldi yanlız bir konu dikkatimi çekti kesinlikle evde anneniz eşiniz yada sevgiliniz varsa bu işi lavabo da küvette yada klazotte yapmayın :)

Ekli dosyalar

• IMG_0238.webp
    IMG_0238.webp
    48.8 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_0239.webp
    IMG_0239.webp
    43.9 KB · Görüntüleme: 65
balata spreyi ile temizleyip wd-40 ile yağlayabilirsin maliyet 10 lira

balata spreyi ile temizleyip wd-40 ile yağlayabilirsin maliyet 10 lira

balata spreyi pamuklu dokuya zarar vermiyorsa olabilir fakat w40 olmaz ancak sıvı gresler var motosiklet zincir spreyi diye geçer yapışkan bir yağdır o olabilir yoksa wd40ın yapışkan özelliği yoktur

evet şu an itibariyle yağlama kısmını da bitirdim yağlarken havanın emiş yönünden yağlamak gerekiyor yağlanırken çok yağlamamak gerek çünkü fazlalığı motora çekip turbo da yada gaz kelebeğin de birikebilir ve tek taraftan yağlamamız yeterli aşağıya doğru yağ geçiyor tek foto var fakat sitede problem var sanırım yükleyemiyorum:(

Çağatay bende bakım zamanında 15000 den sonra orjinal gm filtre yerine k&n kutu içi almayı planlıyorum. tavsiye edermisin görüşlerin nelerdir bu konuda?

Çağatay bende bakım zamanında 15000 den sonra orjinal gm filtre yerine k&n kutu içi almayı planlıyorum. tavsiye edermisin görüşlerin nelerdir bu konuda?

ben ekonomik olması adına aldım yan sanayi hiçbir parçayı arabada kullanmam bu yüzden 45 tl orjinal filtre 100 bin kmde 450 tl eder buysa 180 filtre temizleme seti de 55 tl 100 bin km gider 235 tl eder neredeyse yarı yarıya kar benimki diesel olduğundan kutu içi aldım birde şu var yakıttan tasarufta ediyormuş 100 kmde ben 4.8 litre yaktırıyorum yani tavsiye ederim:)

buda yağlanmış son hali
nv8k9d.jpg

Geri