Corsa d kış lastiği

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mechanic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorumun cevabını bulamadiğım için yeni konu açmak zorunda kaldım.. aracımın lastik ölçüleri 195-55-16 . Kış lastiği alırkendemi aynı ölçülerde alıcaz yoksa kış lastiğinde ölçüler değişiyormu?

Bana göre aynı ölçüler de olacak kendi aracım da kar ve yaz lastiklerim aynı ölçü de...

Ayni olculer de alabilirsin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tşkler

Arkadaşlar sorumun cevabını bulamadiğım için yeni konu açmak zorunda kaldım.. aracımın lastik ölçüleri 195-55-16 . Kış lastiği alırkendemi aynı ölçülerde alıcaz yoksa kış lastiğinde ölçüler değişiyormu?

Şimdi Opel Astra H 195-55-16 ve 185-60-15 olarak satılıyordu, depo kapağında görülür değerler.

185-60-15 hem %30 civarı daha ucuz hemde karda tutunması daha iyi olacaktır. Bir de jant söktür, lastiği değiştirt falan uzun ve pahalı iş. 15 opel jant aldım çıkma 350tl ye. 4 adet de lastik aldım, aynı paraya geldi. Şimdi sürtünce, zincir takınca da üzülmem

Bende 185-65-14 kullaniyorum. Sac jantlara taktim. Varsa imkan sende boyle yapabilirsin. Emre bey in dedigi gibi sira beklemeyle sok-tak yaptirip tekrar tekrar para harcamazsin.

Bende 185-65-14 kullaniyorum. Sac jantlara taktim. Varsa imkan sende boyle yapabilirsin. Emre bey in dedigi gibi sira beklemeyle sok-tak yaptirip tekrar tekrar para harcamazsin.

bende böyle yaptım kitapçıkta 16" janta takılırsa sensörüleri bozduğu yazıyordu lm32 var ne yaptıysam patinaj yok:)

55-16 ile 60-15 in yuvarlanması(çevresi) aynıdır %0.03 fark olur, bunu bilgisayar göremez. Yani km falan herşey doğru gösterir. Sıkılan varsa pi,r vs. hesaplar.

Geri