Corsa D sorunları

gandalf648

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba 2011 makyajlı kasa 1.4 100 bg  opel corsa aracımı 2. el 20bın km de aldım su an sehır ıcınde 500 km yaptım ancak sizlere bazı sorularım var ilk olarak aracın frenlerı fren pedalı çok sert ve düşük hızlarda dahi durmak için ayagımlabaya bastırmak zorndayım servise gittim gayet normal dediler ben balatalarıda deiştirtm serviste durum aynı 2. olarak araç tam otomatık olmasına ragmen ramplarda gerı kaçırıyor servis bu araçlarda yokuş kalkış desteği olmdıgu için böyle dediler ve son olarakda araç düşük devirlerde çok sesli bunada servis normaldedi bundan önce 5 tane aracım oldu ilk aracım değil yani sizlerden yorum bekliyorm bu arada bursa neskarda kontrol edildi araç :mad: :mad:

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Corsa D sorunları

Bende makyajsız d kasa var.Benim frenlerde öyle birşey yok ben gayet memnunum.Yalnız geriye kaçma konusunda evet yokuş kalkış desteği olmadığı için az da olsa geriye malesef kaçırıyor.

gandalf648

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın fren pedalının sertliği nasıl benim aracın çok sert yada ben alışamadım neden olabilir sizce servistekiler gayet normal diyorlar ne yapmam gerek acaba?aracın 2 ay daha garantisi var azda kaçırıyor derken? benim araçta sadece hafif rampalarda tutuyor

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce kullandığınız araca gore kiyasliyorsaniz eğer fren dozajlamasi her markada farklı olabilir. Mümkünse farklı bir corsa kullanarak kıyaslayın. Hatta showroomlarda test araçları var. Onları kullanabilirsiniz.

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fren sertliği ve motor sesi alama konusunda birşey diyemem
ama geri kaçırma en fazla 5-10cm olması lazım sonra askıya alır zaten.
1,2 triptroniklerde ise yokuş kalkış desteği var ise freni bırakınca yerinden hiç oynamaz, 2,5-3 sn den
sonrada hep kaymaya başlar.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gandalf648 link' Alıntı:
aracınızın fren pedalının sertliği nasıl benim aracın çok sert yada ben alışamadım neden olabilir sizce servistekiler gayet normal diyorlar ne yapmam gerek acaba?aracın 2 ay daha garantisi var azda kaçırıyor derken? benim araçta sadece hafif rampalarda tutuyor

Benim frenler yani bana göre gayet iyi sertliği,bugüne kadar beni hiç rahatsız etmedi.Ama bencede servise gidip,başka otomatik bir araç deneyin.Geriye kaçırma konusunda,bizim evin önü çok dik yokuş makyajsız d kasa otomatik aracı olan bir komşumuz var.Oda kaldırırken evin önünden mutlaka bir miktar geriye kaçıyor.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçta yokuş kalkış desteği olmasa da otomatik vites seçeneğinde geri kaçma olmaması lazım ya da markadan markaya değişiyor, ben arkadaşın 99 honda civic'ini kullanmıştım geri kaçırmamıştı yokuşta...

gandalf648

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla arkadaşlar baya yokuşta geriye kaçıyor frenden ayağımı çektiğim anda araç geri gitmeye başlıyor sadece çok az eğimli rampalarda başarı sağlıyor servis 1.4 100 bg araçlarda yokuş kalkış desteği olmadığı için bunun böyle olduğunu söylediler yokmu 1.4 100 bg tam otomatık aracı olan?

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Easytronic şanziman deseniz normal diyeceğim ama tam otomatikte cok fazla kaydırması hic normal degil