***Corsa Elegance***

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan elcorsa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

elcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar. Opel ailesine yeni katıldım tabiki forumunuza da . Eşime 2. el bir 2002 model Opel Corsa Elegance OM aldım. Alırken ses sistemini kontrol etmedim radyo çalışıyordu, elimde CD vs olmadığı için de CD çaları deneyemedim. Ancak geçen gün bir kaç track hazırladım arabada dinlemek için CD Changer a yerleştirdim ancak tüm CD leri tek tek denedi ve sonra NO CD yazısı çıktı. Hemen her yolu denedim + ve - çeşitli pekçok CD hazırladım hatta mp3 bile :) hazırladım ama nafile birtürlü NO CD yazısı gitmedi. Sanırım CD okuyucu arızalı hatta bir oto teypçi arkadaşa götürdüm temizlik filan yaptı ama nafile. Şimdi sizlerden ricam şu olacak sırf bunun için sistemi değiştirmeye karar verdim. Ses sisteminin yerine uyumlu olacak şekilde ne yapılabilir beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. 500-600 TL üzerinde bir harcama yapamam hatta daha aşağısı sizlerin önerileri çok daha anlamlı olacaktır. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Herkese kazasız belasız günler dilerim. Yolunuz da farınız da açık olsun.

150 tl den baslayan cd calar usb li aux girisli normal teypler var sizin arabadaki teybi cikarip cerceve ile beraber bu teyplari uygulamak mumkun. yada 2. el 500-600 e double-din denilen dvd calarli tv li teypler alinabilir hatta opeller icin uretilen double dinler var gri renkli aracin konsol estetigini bozmamasi acisindan....

hoşgeldiniz keyifli forumlar 1 mesajını gözüküyor üye tanıtımı yaptınız mo bilemiyorum ama eğer yapmadıysanız forum yöneticleri tarafından konunuz kilitlenebilir

aracınız hayırlı olsun 2002 corsalarda ki cd alar mp3 alma özelliği yoktr
cd çalarınız orjinal track cdleride çalmıyorsa teybin okyucu kısmı ile ilegili sıkıntısı olabilir ve bazen b,zim corsalrda da cd seme ve çalmama sıkıntısı yaşıyor hele ki aracın teyp kısmı soğuksa cd yi zor okuyabiliyor cd seçebiliyor hatta cd ye müzik yüklerken bile yüklediğiniz hızın bile düşük modda olmasına e cd markasına bile beğenmiye biliyorr

forumda okican nikli hatta bu bölümü sorumlusu var bu konuda size daha aydınlatıcı bilgi verecektir

aynen klasik okuyucu sorunu gibi görünüyor.
değişim yapılırsa sorun çözülebilir ama zaten sonuçta mp3 çalamayacak o sistem.
150-200 tl aralığında birçok markanın usb-mp3-hatta hafıza kartı destekli modelleri var.çerçeve yardımıyla bu uygulama yapılabilir.

okican arkadaşım gerekli olacak malzemeler hakkında bilgi verirsen sevinirim. Bu konuda malesef çok cahil sayılırım. Çerçeve nerden bulunur. Anladığım kadarı ile bir çerçeve ve mp3 çalar ile bu işi noktalarım. Çok da güzel olur...Sanırım MP3 önerisi için başka bir başlık açsam daha iyi olacak...

normal mp3 çalar için gerekli çerçeve linktekinden

http://urun.gittigidiyor.com/OPEL-CORSA-C-GRI-TEYP-CERCEVEsi_W0QQidZZ33104778

http://www.eksikalma.com/?urun-detay_41637_OPEL_CORSA_3256_CORSA_C_TEYP_CERCEVESi.html

hatta bu adam mp3 çalar ve çerçevesini birlikte satmış

bu çerçeveyi araştırmak lazım daha uygun bulunabilinir

ßu Cerceve Media Markt'te Satılıyor Sahsen ben ordan almıstm.

Geri