Corsa FM Transmitter sorunu...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ksk_corsa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilk sorumu sorayım :p

Daha önceki aracımda sorunsuz kullandığım çakmaktan çalışan MP4 Playerımı corsaya uyarlayamadım...
107.0 a ayarlı olan fm transmitter çalışıyor, ancak radyoda aratınca durmuyor o frekansta...
Başka frekanslara aldım 88 lere, 105 lere falan ama bir türlü durmuyor ilgili frekansta... Sebebi ne olabilir?
TP - AS - RDS bütün tuşlara bastım nedir ne değildir diye ama bir türlü beceremedim... Direksiyondan aratınca da Memory U diye bişey çıkıyor sayılar gözükmüyor sadece 1-2 radyo kanalı buldu koca izmirde mesela...
Kısacası bu işi çözemedim umarım yardımcı olursunuz... :confused:

hocam bu radyonun uzerinde <| ve |> şeklindeki tuşlardan birine uzun sure bastiginda Man 88.8(frekansı salladım) şeklinde belirecektir ekranda frekans. ondan sonra manuel olarak ayar yapabilirsin istediğin frekansa aynı tuşlarla.

15524.jpg

teşekkürler ancak hangi tuş anlayamadım... konsul bu,
bahsettiğiniz tuş hangisi ?

konuya ortadan girmek gibi olacak ama fotoğraftaki kırmızı işaretli tuşlardan herhangi birine uzun süre basmanız gerekiyor. Ekranda önce "SEEK" yazısı çıkacak, parmağınızı kaldırmadan basmaya devam edin daha sonra "MANUAL" yazısı çıkacak. Manuel moda geçince istedğiniz kanala ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 15524.webp
    15524.webp
    10.4 KB · Görüntüleme: 35
estafurullah her türlü yardıma açığız :)
yalnız yazdıklarınızı okur okumaz garaja gittim arabaya dediklerinizi uyguluyorum ancak ben o tuşlara bastığım müddetçe frekans kaymaya devam ediyor ama ne "SEEK" yazısı ne "MANUAL" yazısı çıkmıyor :(

bende cc20 var aynı olabileceğini düşünmüştüm. car 2004 lerde durum daha farklı sanırım aşağıdaki linkte dokuman var 7. sayfada manual ayardan bahsediyor

- öncelikle RDS ve TP kapalı olmalı (RDS ve TP tuşuna basıp kapatılıyor sanırım ekranda RDS TP yazmaması lazım)
- daha sonra istediğiniz istasyonun yakınlarına gelene kadar sağ veya sol ok (işretlediğim tuşlara) basılı tutun
- ayarlancak istasyonunun yakınlarına gelince elinizi tuştan kaldırıp, sağ sol tuşları (duruma göre ileri veya geri) ile teker teker ince ayar yapmak gerekiyormus

link
http://www.club-opel.com/graphics/manuals/93/Autordio-Opel-Car-2004-EN.pdf

sayfa 7 de sağ kısım

çok teşekkürler dostum... sorun çözüldü ;)
aynen dediğin gibiymiş, rds-tp kapalı olarak aratınca buldum... ses de çok net, iyi uyum sağladılar...
:alkis:

Arkadaşlar FM transmitter sorununu çözdük, şimdi de ses açma kapama butonunda sıkıntı var :)
Bu orta konsoldaki ses açma kapamaya yarayan yuvarlak butonu sağa da çevirsem sola da çevirsem ses inanılmaz derecede artıyor ve son seviyeye dayanıyor...
Hemen kapatmam gerekiyor radyoyu; ya da direksiyondan yavaş yavaş sesi kapatmam gerekiyor... Çok gıcık bir durum :)
Butonun zembereği bozulmuş olabilir mi? Daha önce böyle birşey yaşayan oldu mu?
Şimdi yetkili servise gitsem komple radyoyu değiştirirler :D özel servis bu işi daha uygun bir fiyata çözer diye düşünüyorum ne dersiniz ?

güncel :P

Arkadaşlar FM transmitter sorununu çözdük, şimdi de ses açma kapama butonunda sıkıntı var :)
Bu orta konsoldaki ses açma kapamaya yarayan yuvarlak butonu sağa da çevirsem sola da çevirsem ses inanılmaz derecede artıyor ve son seviyeye dayanıyor...
Hemen kapatmam gerekiyor radyoyu; ya da direksiyondan yavaş yavaş sesi kapatmam gerekiyor... Çok gıcık bir durum :)
Butonun zembereği bozulmuş olabilir mi? Daha önce böyle birşey yaşayan oldu mu?
Şimdi yetkili servise gitsem komple radyoyu değiştirirler :D özel servis bu işi daha uygun bir fiyata çözer diye düşünüyorum ne dersiniz ?

Geri