Corsaya Bayan Arabasıdır Gözü ile Bakanlar Hakkında

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar nedir bu corsa bayan arabasıdır lafı , kim sorsa araban ne diye corsa diyince aaa corsa bayan arabası değilmi ya diyor , yani illa siyah bir mercedes c serisi veya siyah bir audi a4'e filanmı binmek lazım ki adam gibi erkek arabasına biniyor bu desinler :D

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Çevremde çok var böyle düşünen zihniyetsiz kişiler :rakir:

birincisi kimsenın ne dedıgı hıcbırzaman umrumda degıldır :)
ikincisi butcem neye elverıyosa o an hangısı hosuna gıttıyse onu alırım...
pembe bir fortwo bile alabilirim, ki zaten corsadan once şahınım vardı şahınım perte cıktıktan sonra , kendı paramla yaptıgım arastırmalarda ızmırden bir suzuki maruti ile anlasmıstım az kalsın onu alıcaktım ki ailem 2. ele karsı olduklarından bızde ekleyelım sıfır al dedıler bende koşa koşa gidip begendıgımı aldım :) ayrıca kım ne derse desın o araba benım ıslerımı goruyorsa ve gozumede guzel gozukuyorsa benım ıcın olay bıtmıstır bu sadece araba konusunda da degıl genel anlamda bırısının soyledıgı dedikodu gibi gereksız yere sarfedılen anlamsız tumcelerı asla uzerıme almam gamsızımdır o konuda :)

bayanlar da mercedes e biniyor. ne olacak yani mercedes bayan arabasımı diyeceğiz. alakası yok. kaldıki corsa en beğendiğim araç grubunda.

kalabalık trafik ve devamlı şehir içi yol için corsa yı hiçbir arabaya değişmem. ama uzun yol diyorsak olay değişir....

Bence ben bunu kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş atasözüne benzetiyorum :)

ha birde ucuncu madde geldı aklıma ''nerden geldıgını bıleceksın'' ;) Aslında anahtar cumle bu bence ''Nerden geldıgını bıleceksın..!'' zaten bunu bılen bırısı gelıpte o ne ya arabamı falan demez ;) kaz daglarında azmı dururduk lada samara ile (hararet yapar) , babam mesaıden gelır tatıle gırmısızdır aksam saat 8 de yola cık eskı arabalarla canakkaleden izmire dua ede ede bozulmasın yolda kalmasın dıye... Ahh ahh... Anılar, eskiler aklım nerelere gitti şimdi..

Boyutlarıyla küçük olduğu, alt sınıfta olduğu, trafikte yol verme gibi adam yerine konulmadığı bir gerçek. Fakat pratik olduğu, son derece tatmin edici konforu, sağlamlığı olduğu, sedan araçlar gibi saatlerce girebilecek park yeri aranmadığı, gene sedanlar gibi bagajına bir büyük valiz konulmadığı halde bagaj eleştirisi yapıldığı, vergisinin çok düşük olduğu, emisyon değerinin düşük olduğu, yakıtının ağzına kadar dolu olsada sedan gibi yüksek olmadığı, tüp takılmak için sanayi sanayi dolaşılıp fiyat alınmadığı bir araçtır. Ucuz zannedilsede accent, clio, dacia, albea... gibi sedanlardan pahalı olduğu, pahalı birçok çekik gözlülerden daha sağlam olduğu bilinen ve gerçekleri bir türlü söylenmek istenmeyen bir araç... varsın bilen bayan arabası bilsin, binende kıymetini bilsin.

Boyutlarıyla küçük olduğu, alt sınıfta olduğu, trafikte yol verme gibi adam yerine konulmadığı bir gerçek. Fakat pratik olduğu, son derece tatmin edici konforu, sağlamlığı olduğu, sedan araçlar gibi saatlerce girebilecek park yeri aranmadığı, gene sedanlar gibi bagajına bir büyük valiz konulmadığı halde bagaj eleştirisi yapıldığı, vergisinin çok düşük olduğu, emisyon değerinin düşük olduğu, yakıtının ağzına kadar dolu olsada sedan gibi yüksek olmadığı, tüp takılmak için sanayi sanayi dolaşılıp fiyat alınmadığı bir araçtır. Ucuz zannedilsede accent, clio, dacia, albea... gibi sedanlardan pahalı olduğu, pahalı birçok çekik gözlülerden daha sağlam olduğu bilinen ve gerçekleri bir türlü söylenmek istenmeyen bir araç... varsın bilen bayan arabası bilsin, binende kıymetini bilsin.

Hocam eline sağlık valla içimden geçenlerin hepsini yazıya dökmüşsün diyorum ya kiskananlar catlasın

1998 de golf 1 im 2002 de unom 2006 da kalos um vardı banada çok dediler ama sonuca bakacaksın o lafı diyenin ya çok iyi bir arabası vardır yada senin arabanda gözü vardır.. netice corsa şehir için üretilmiş pratik ekonomik ve güzel bir araç... onu söyleyene allah sana daha iyisini versin de geç

"Kadın arabası"nın kötü bir şey olduğunu da nereden çıkarıyorlarmış? :)

Çoğu kez "delikanlı değil" iması vardır. Eşim psikiyatrist, Türkiye'de de dünyanın geri kalanı gibi yüzde birkaç oranında eşcinsel birey bulunduğunu ve çoğu kez abartılı erkeksi hareketler sergileyen, çevresindekilerin erkekliğine dair imalarda ya da yergilerde bulunan insanların eşcinselliğe yatkın olduğunu anlatmıştı. Eşcinsellik de kötü ya da ayıp bir şey değil ama bir daha "Corsa mı? Baayan arabası yea" diyenle karşılaşırsanız selamımı söylersiniz yukarıdaki cümleyle. :)

Ha, Corsa kadınlar için çok uygun bir araba bence de. Nitekim kızkardeşim o yüzden Corsa aldı, ben de eşime Vectra'yı verme kararı almadan önce Corsa türü bir şey düşünüyordum. Sıkıntı bizim trafikteki sürücülerin eğitimsizliği. Gerçekten Corsa ya da benzeri boyutta araçlara yol vermemek gibi bir şey var. Biraz da o yüzden Vectra kullanıyorum, arka camları perdeli koyu renk ve büyük bir arabanın resmen avantajı var Türkiye'nin araba ormanlarında.

Corsa'nızdan utanmayın. :) Corsa gibi pratik, verimli bir arabayı kullanan erkek, şehirli ve modern bir erkektir gözümde.

İlk arabam 99 model 100 yıldı.18 ay kullandım en ufak bir sorun yaşamadım.Son derce yumuşak süspansiyonu ve sessiz motoru vardı.küçük gelmeye başladığı için satmak durumunda kaldım hala özlerim corsa mı.Millete kalsa mercedesten bmw den başka araba yok ama en iyi araba senin olan arabadır.Corsaya bayan arabası diyen zihniyetle genelde araba muhabbeti yapmam.

Geri