daha temiz ses

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alolgun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam,
aracım 2005 astra g sedan.orjinal teyp yerine pioneer 8350 taktırdım.ses daha iyi oldu diyebilirim.fakat biraz daha canlı, temiz bir ses olsun istiyorum.amfi kullanmayacağım.amacım gümbür gümbür müzik dinlemek değil.tesisatçım arka pandizota 2 adet oval(yaklaşık 300 w) jvc veya jbl koyarsak memnun olacağımı söyledi.ben ise kapı hoparlörlerini değiştirmek istiyorum.bu konuda deneyimi veya bilgisi olan arkadaşlar ne tavsiye eder acaba? teşekkürler.

Bende yüksek sesten ziyade temiz ses hastasıyımdır.O yüzden vectramın bütün hoparlörlerini değiştirdim.Önlerde MB QUART DWE 16cm mid takımı arka kapılarda Pioneer TS-G1311i 13 cm+ orjinal gm tweeterlar, arka kafalıkların orada da pioneerin ts69 serisi sanırım tam hatırlamıyorum ama 480 wattlık 4 yollu ovallerden mevcut.Bunların hepsi pioneer 2300 ana üniteye bağlı zira anfiye giriş yaptığımda özellikle tizlerde çok fazla rahatsız edici olduğunu farkettim sesi kıssam bile özellikle s,ş gibi harfler söylenirken rahatsız oluyordum o yüzden anfiyi bagajdaki subwoofera atadım.Bu sayede teypten direkt sub ayarlarını kontrol edebiliyorum ayrıca teybin çıkışları daha temiz ses veriyor.Ana ünite tek başına arabanın içinde durulmayacak derecede ses verebiliyor yani çok tatmin edici.İşim gereği profesyonel ses cihazlarıyla içli dışlı olduğum için size aracımdaki gibi uygun maliyetli bir sistem önerebilirim...

Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

ovaller güzel ses verir.
ama ben amfi+comp uygulamasını daha iyi buluyorum.

teşekkür ederim TuRkiShPoWeR .fakat ekonomik nedenler dolayısıyla anlattığın gibi kapsamlı bir sistem düşünmüyorum.

teşekkürler okican. anfi+comp tavsiye etmişsin. çok anlamadığım için soruyorum.compenent kapı içinmi yoksa pandizotamı? tesisatçım anfide olsa kapı hoparlörünün hacminin önemli olduğunu dolayısıyla büyütemeyeceğimiz için verimli olmayacağını söyledi.sanırım önler 16 arkalar 13 cm.ayrıca ovaller iyi olur demişsin oval için marka ve model tavsiyen nedir acaba?

comp kapı içine montajlanır.
kaliteli bir seri 16 ve 13 cm complar yeterli hacme sahiptir.verim konusu tamamen ekonomik:D
bütçe konusunda yazdıklarını göz önüne alarak 1 çift oval senin işini görür diyorum.
marka ve modeli çok sorun yapma.bilinen markaların giriş seviyesi modelleri rahatlıkla alınabilir.
piyasada kolaylıkla bulunabilen kicker, jbl, sony, pioneer, alpine gibi markaları kullanabilirsin.

Geri