debriyaf fren yapınca stop etme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hgorele
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozellikle araba yavaslarken yada giderken bosa alınca(ısık kavsak vs yaklasırken) fren yaptıgımızda arabanın rolantısı duserek araba stop etme sorunu varsa arkadaslar sahsen ben kelebek bogazını sokerek temizlettim aynı zamanda kelebek bogazına gelen hortumlarıda kontrol ettiler ve birinde ufak bir hava alma sorunumu ne varmıs hallettiler ve sorun ortadan kalktı bu tur sorunu olan arkadaslarımıza kelebek bogazını sokulerek temizlenmesi ve hortumlarınızı kontrol edin ben kurtuldum bu dertten kazasız belasız surusler dilerim

genelde egr yapar aynı sıkıntıyı ama... geçmiş olsun...

hocam o sorun galiba hem benzinde hem gazda yapınca tam bilgim yok ama bu sadece gazda yapıyordu bu sorunu bide sirkeleme yapmıyordu egr de stop ederken silkelemede yapıyor diye biliyorumki kac tane gazcıya gittiysem hepsi kelebek bogazı demişti once yuzeysel sokmeden temizlediler işe yaramdı sora baska bir usta soktu temizledi hortumları kontrol etti 1 aydır sıkıntısız kullanıyorum

genelde egr yapar aynı sıkıntıyı ama... geçmiş olsun...

Merhabalar. Benim aracımda da egr sıkıntısı var. Küçük vites geçişlerinde tekleme yüksek viteslerde de çekiş düşmesi oluyor fakat 1 aydır bu sorun olmasına rağmen stop etme durumu olmadı hiç. Bu sorunu tamir ettirmeden aracı sürmeye devam edersek başka ne gibi sıkıntılar çıkar.

ozellikle araba yavaslarken yada giderken bosa alınca(ısık kavsak vs yaklasırken) fren yaptıgımızda arabanın rolantısı duserek araba stop etme sorunu varsa arkadaslar sahsen ben kelebek bogazını sokerek temizlettim aynı zamanda kelebek bogazına gelen hortumlarıda kontrol ettiler ve birinde ufak bir hava alma sorunumu ne varmıs hallettiler ve sorun ortadan kalktı bu tur sorunu olan arkadaslarımıza kelebek bogazını sokulerek temizlenmesi ve hortumlarınızı kontrol edin ben kurtuldum bu dertten kazasız belasız surusler dilerim

sorunun EGR değiştirmeni tavsiye ederim.

ozellikle araba yavaslarken yada giderken bosa alınca(ısık kavsak vs yaklasırken) fren yaptıgımızda arabanın rolantısı duserek araba stop etme sorunu varsa arkadaslar sahsen ben kelebek bogazını sokerek temizlettim aynı zamanda kelebek bogazına gelen hortumlarıda kontrol ettiler ve birinde ufak bir hava alma (yanlış hava)sorunumu ne varmıs hallettiler ve sorun ortadan kalktı bu tur sorunu olan arkadaslarımıza kelebek bogazını sokulerek temizlenmesi ve hortumlarınızı kontrol edin ben kurtuldum bu dertten kazasız belasız surusler dilerim
Artı rolanti motoru kirlenmesi dahildir:bir:

Artı rolanti motoru kirlenmesi dahildir:bir:

hocam ne kadar dogru bilmem ama bana bunların kelebek bogazları aynı zamanda rolantı ayarlayıcısı dediler :D bide kesinlikle sokup temizlensin yuzeysel spreyle temizlettim bir işe yaramadı ve usta bunlar boyle temizleniyor deyip beni basından savmıstı aynı hataya baska arkadaslarda dusmesin

hocam ne kadar dogru bilmem ama bana bunların kelebek bogazları aynı zamanda rolantı ayarlayıcısı dediler :D bide kesinlikle sokup temizlensin yuzeysel spreyle temizlettim bir işe yaramadı ve usta bunlar boyle temizleniyor deyip beni basından savmıstı aynı hataya baska arkadaslarda dusmesin
Öncelikle herdaim bugibi arızların sebebi bellidir,yukarıdabelirttiğim masrafsız temizlemedir,ondan sonraki aşama mutlaka Debimetre ve EGR dir.
Yani boğaz rolanti temizlendi yanlış hava sorunu yoksa o zaman Debimetre verilerine bakılır,en kestirem denemede soketini çekmek ile başlarsın öyle bir kullanırısın(burda beyin orta veri ile çalışacak pek tabii kide arıza ışığı yakacaktır ama ona değil soruna bakacaksınız) düzeldi ise değişir,diğeri EGR dir onuda temizleme veya değişime gidilir.
Kolay gelsin ;)

Öncelikle herdaim bugibi arızların sebebi bellidir,yukarıdabelirttiğim masrafsız temizlemedir,ondan sonraki aşama mutlaka Debimetre ve EGR dir.
Yani boğaz rolanti temizlendi yanlış hava sorunu yoksa o zaman Debimetre verilerine bakılır,en kestirem denemede soketini çekmek ile başlarsın öyle bir kullanırısın(burda beyin orta veri ile çalışacak pek tabii kide arıza ışığı yakacaktır ama ona değil soruna bakacaksınız) düzeldi ise değişir,diğeri EGR dir onuda temizleme veya değişime gidilir.
Kolay gelsin ;)

Sayın semia;

Elim tornavida tutuyor, acaba kendim temizleyebilirmiyim?
İngilizce kaynaklarda ki astra g'ler maalesef TR'dekilerle uymuyor çoğu zaman. Kaynak sıkıntısı çekiyorum o yüzden bulaşamıyorum bi türlü. Malumunuz ustalarımızın temizlik anlayışı çıkart,balata spreyi sık,kurumadan tak,üzerinde ki yağlar tekrar toz tutsun,zaman-para boşa gitsin mantığında olduğundan kendim yapmak istiyorum.

EGR Temizliği derken neyden bahsediliyor? Boğaz Kelebeği,Rölanti Motoru Derken neyden bahsediyorsunuz?

Teşekkürler.

Aracınız motor??? bunları belirtirseniz inşallah öğleden sonra burda olurum size elimden geldiğince tarif yaparım ;)

Geri